Nowodvorski lampy wpuszczane

Aktualnie przeglądasz 28 produktów z kategorii Nowodvorski lampy wpuszczane. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 28 z 28 ofert

Wybór oświetlenia do mieszkania to nie lada wyzwanie. Światło to bowiem nie tylko funkcja, która sprawia, że będziemy widzieć pomieszczenie po zmroku, możemy nim również nadać konkretny nastrój, uwydatnić detal lub oświetlić trudne zakamarki. Oświetlenie wpuszczane to ostatnimi czasy często wybierany typ lamp. Są niesamowicie uniwersalne, a ich szerokie zastosowanie sprawia, że spotkamy je zarówno we wnętrzach domowych jak i w przestrzeni publicznej. Jak wybrać odpowiednie lampy wpuszczane Nowodvorski? Do jakich wnętrz pasują takie lampy?

Jak wybrać odpowiednie lampy wpuszczane Nowodvorski?

Pierwsze pytanie, jakie musimy sobie zadać, to, jakie pomieszczenie chcemy oświetlić. Jedną z trudniejszych przestrzeni jest przedpokój, będący często długim i ciemnym wnętrzem. Dzięki zastosowaniu kilku punktów świetlnych w jednej linii możemy sprawić, że hol stanie się jasny, ale również nie będziemy mieć kłopotu z niedoświetloną szafą wnękową. Kolejnym trudnym do oświetlenia pomieszczeniem jest łazienka, będąca pomieszczeniem mokrym. W tym wypadku musimy pamiętać o tym, by zastosować lampy, które posiadają odpowiedni współczynnik szczelności opraw, określany skrótem IP. Powinien on mieć wartość minimalną 44. W łazience lampy wpuszczane Nowodvorski sprawdzą się jako oświetlenie główne. Dodając do nich jedynie oświetlenie dekoracyjne, stworzymy piękny efekt luksusowego wnętrza. Poza holem i łazienką, które wymagają szczególnej uwagi, warto również rozważyć umieszczenie tego typu lamp w kuchni, w której potrzebujemy przecież mieć bardzo dobrze doświetlone blaty i wnętrza szafek. Niezależnie od funkcji wnętrza, pamiętajmy, że mamy dużo możliwości! Można wybrać np. lampy podwójne, wybrać kolor oprawy, dobrać stopień szczelności opraw oraz zdecydować się na konkretny kształt oprawy.

Do jakich wnętrz pasują lampy wpuszczane?

Właściwie do każdych. Można je zastosować bardzo uniwersalnie. Pierwsze co nam się kojarzy to użycie takiego typu oświetlenia w nowoczesnych pomieszczeniach. Oczywiście, nie jest to mylne skojarzenie. Dają one wtedy efekt minimalizmu i czystości. Często stosowane są w takich przypadkach nawet beż oświetlenia dekoracyjnego czy kinkietów. Jednak lampy wpuszczane Nowodvorski i możemy śmiało stosować również w innych stylach! Mogą one bowiem stanowić wspaniałe tło dla pięknych wiszących lamp czy żyrandoli. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się tym, że dana lampa, która bardzo nam się podoba, nie spełni naszych praktycznych wymagań. Podtynkowe lampy będą wtedy świetną „bazą”, na której można budować kolejne elementy wnętrza. Genialnie sprawdzą się w stylu loftowym, hygge, glamour, skandynawskim, klasycznym i boho. Możemy je wydobyć na pierwszy plan jak i schować, by spełniały jedynie swoją podstawową funkcję. Lampy wpuszczane Nowodvorski to częsty wybór architektów wnętrz, nie tylko do stosowania jako podstawowe źródło światła, ale np. do zbudowania rytmu, lub nawet wyeksponowania detali dzięki możliwości regulacji kąta padania światła. Każdy znajdzie coś dla siebie!