Złote lampy wiszące

Aktualnie przeglądasz 108 produktów z kategorii Złote lampy wiszące. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 108 ofert


Po chwilowym kryzysie wizerunkowym lampy wiszące znów wracają do łask. Mieszkania mają coraz większe wysokości, w domach projektowane są salony otwarte na wyższą kondygnację, a pomieszczenia na poddaszach otwierają się na więźbę. Dzięki takim zabiegom pojawia się przestrzeń na lampy wiszące. Na przestrzeni lat zmieniła się jednak ich funkcja. Nie są już oświetleniem głównym w danym pomieszczeniu. Są oświetleniem dodatkowym, którego głównym zadaniem jest podkreślenie konkretnego miejsca. Dlatego też lampy wiszące są obecnie pewnego rodzaju rzeźbami i dekoracjami. Wyróżniają się formą i kolorem. Coraz modniejsze i coraz chętniej kupowane są złote lampy wiszące. Czemu zawdzięczają swój sukces?

Złote lampy wiszące - rodzaje

Wyróżnia się złote lampy wiszące z jednym źródłem światła lub z kilkoma. Te pojedyncze dają bardziej skupione światło. Im więcej kloszy, tym więcej światła. Lampy z kilkoma źródłami światła mogą tworzyć ciekawe układy. Klosze zamocowane są na linkach na sztywno na jednej wysokości lub istnieje możliwość ułożenia z nich kompozycji. W nowoczesnych wnętrzach świetnie wyglądają lampy wiszące z kloszami podwieszonymi na różnych wysokościach. Taki model lampy sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości przerobienia elektryki na suficie. Można podpiąć lampę do istniejącego wypustu i dzięki ramionom różnej długości rozmieścić klosze na suficie zgodnie z potrzebami. Lampy wiszące mogą być złote w całości: od rozety, przez linki aż po oprawy źródeł światła, lub mieć tylko złote elementy, np. złote klosze lub złote fragmenty mocowań. Różny może być także sposób wykończenia wnętrza klosza. Tutaj lampa może być biała, ale również może być wykończona złotem. Taki zabieg sprawia, że światło ładnie się rozprasza i jest cieplejsze.

Do jakich wnętrz pasują złote lampy wiszące?

Złote lampy wiszące pasują do każdego wnętrza. Należy tylko dopasować ich rozmiar, formę i wysokość montażu. Lampy w całości złote doskonale współgrają z wnętrzami w stylu glamour. Zapewniają pomieszczeniom ten błysk, który w tym stylu jest tak pożądany. We wnętrzach minimalistycznych sprawdzą się najprostsze modele. Lepsze będzie połączenie złota z czernią, np. czarna konstrukcjami ze złotymi kloszami. Taka lampa będzie ciekawym detalem w monochromatycznym pudełku. Złote lampy wiszące umieszczone w kilku punktach w rozległych przestrzeniach dziennych zapewnią powierzchni spójność i harmonię. Natomiast w tak modne obecnie wnętrza w stylu skandynawskim ładnie wpiszą się jasne lampy ze złotymi elementami. Złoto sprawdzi się także w stylu industrialnym. Choć mogłoby się wydawać, że taki ciepły materiał nie dopasuje się do surowej, przemysłowej stylistyki to tak naprawdę wszystko zależy od sposobu wykończenia kloszy. Złota szczotkowana powierzchnia jest również materiałem szorstkim i surowym w wyrazie. Dzięki czemu złote wiszące lampy mogą z powodzeniem wkomponować się w stylistykę industrialną.

Światło jakie dają złote lampy wiszące

Teoretycznie za jakość światła odpowiada źródło światła. Jednak wszystko zależy od tego, czy wnętrze klosza również wykończone jest złotą farbą. Jeśli tak, to światło wydobywające się z takiej lampy jest zdecydowanie cieplejsze. Wykończenie wnętrza lampy złotym kolorem sprawia także większe rozproszenie światła i rozświetlenie wnętrza lampy. Dzięki temu, nawet mimo źródeł światła o mniejszej mocy wydaje się, że lampa świeci mocniej. Złote lampy wiszące ocieplają każde wnętrze, złoty jest kolorem ciepłym dzięki czemu nawet czarno-białe pomieszczenia wydają się bardziej przytulne. Dlatego jeśli podczas remontu coś poszło nie tak i pomieszczenie wydaje się zbyt zimne lub mroczne, być może wymiana oświetlenia pomoże i zupełnie zmieni klimat. Taki drobny lifting pomieszczeń można wykonać w każdym momencie. Jeśli wystrój wnętrza znudził się albo po prostu potrzebujemy zmian, warto rozważyć wymianę oświetlenia. Taka mała rzecz sprawi, że cała przestrzeń nabierze blasku.

Gdzie montować złote lampy wiszące?

Nie każdy polubi się ze złotem. Jednak warto spróbować. Takie lampy bardzo korzystnie wpływają na wygląd całego pomieszczenia. Aby złote lampy wiszące przyniosły najwięcej korzyści warto dobrze przemyśleć ich lokalizację. Trzeba pamiętać, że taki rodzaj oświetlenia jest dosyć dominującym elementem. Takie lampy będą przyciągać uwagę. Dlatego warto powiesić je w miejscach, które chcemy wyeksponować. Złote lampy wiszące sprawdzą się na pewno nad stołem, wyspą lub barem. W takich miejscach dobrze wygląda kompozycja z kilku różnych modeli lub pojedyncza lampa o większej rozpiętości. Ze względu na kolor warto powiesić lampę wiszącą w sypialni jeśli oczywiście wysokość pomieszczenia na to pozwala. Taka lampa sprawi że wnętrze sypialni będzie przytulniejsze i nastrojowe. Również klatka schodowa jest świetnym miejscem na zawieszenie kompozycji lamp.Złote lampy wiszące na klatce schodowej uczynią ją bardziej reprezentacyjną i elegancką. Tak jak złota biżuteria jest największą ozdobą kobiety, tak złote lampy są największą ozdobą wnętrz.