Lampy sufitowe spoty

Aktualnie przeglądasz 189 produktów z kategorii Lampy sufitowe spoty. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 189 ofert


Co to jest lampa sufitowa spot? Krótko mówiąc, to dość znane oprawy oświetleniowe, ale z możliwością zmiany położenia korpusu źródła światła, a wraz z nim kierunku strumienia światła.To znacznie rozszerza scenariusze korzystania z takiego oświetlenia, chociaż wymaga dokładnego zbadania wszystkich jego cech. Spoty LED są najbardziej ekonomiczne i trwałe. Strumień świetlny wynosi 450 lm, a żywotność do 50 000 godzin. Ponadto nie nagrzewają się, dzięki czemu nadają się do stosowania z sufitami napinanymi.

Jakie zalety ma lampa sufitowa spot?

Jedną z zalet lamp sufitowych spot jest akcentowanie. Kierując wąski strumień światła w wybranym przez siebie kierunku, podkreśli ona coś ważnego: obraz w salonie, antyki w szafie, lustro w łazience, łuk, a nawet tapetę na ścianie Dzięki skoncentrowanym spotom znacznie łatwiej jest podzielić całą przestrzeń w pomieszczeniu na różne strefy funkcjonalne lub wizualnie ją powiększyć. Jak wszystkie inne reflektory, lampa sufitowa spot zajmuje minimum miejsca. Dlatego można ją umieścić nawet w małych pomieszczeniach z niskimi sufitami. W przypadku niektórych metod montażu uda się w spotach regulować nie tylko obrót źródła światła, ale także umiejscowienie samej lampy.

Rodzaje lamp sufitowych spot według rodzaju mocowania

Jeśli ktoś zdecydował się na tego typu lampy, musi dowiedzieć się, jakie są spoty?

  • Wpuszczane. Montowane równo z sufitem i są zabezpieczone sprężynami wtykowymi. Dlatego te lampy dobrze nadają się do sufitów napinanych. Minus: kąt obrotu jest ograniczony, a część strumienia światła może zostać odcięta przez sam korpus.
  • Miejsca na wsporniku. Najbardziej klasyczny wygląd. Lampa sufitowa spot montowana jest na ruchomej lub elastycznej nodze, czasem nawet na zawieszeniu, i może obracać się o prawie 360 °. Zajmuje minimum miejsca i jest jak najbardziej wszechstronna na suficie i ścianie.
  • Miejsca na platformie. W rzeczywistości to tylko odmiana typu wspornikowego, są jednak 3-4 źródła światła umieszczone na niewielkiej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu funkcjonalność oprawy rozszerza się, a projekt staje się ciekawszy.
  • Lampa sufitowa spot na metalowym pręcie. Jest tu wiele źródeł światła: 3, 5 i więcej. Montowane są na wydłużonym pręcie (sztywnym lub wykonanym ze sznurków), a kształt może być prosty, falisty, a nawet zamknięty w kole lub kwadracie. Wygląda imponująco a elastyczność ustawiania światła jest zmaksymalizowana.

Funkcjonalne modyfikacje lampy sufitowej spot

Trzeba pomyśleć o miejscu instalacji lampy, ponieważ do wyboru jest kilka rodzajów miejsc. Lampę sufitową spot można zamontować na ścianie, tak naprawdę jest to modyfikacja kinkietu, tylko w niewielkiej oprawie i z możliwością swobodnego dopasowania położenia Takie modele mogą być dekoracyjne, funkcjonalne i pełnić rolę lampki nocnej. Spoty to najczęściej duże i łączone oprawy na 2-5 źródeł światła, które umieszcza się na suficie. Do tego typu można również przypisać cylindryczny spot z lekkim nachyleniem, prawie nie odchylają się od pionu. Być może nie będzie przesadą stwierdzenie że, większość modeli należy do kategorii lamp uniwersalnych. Można je zawiesić zarówno na ścianie, jak i na suficie, przeznaczone są do tego mocowania.

Lampa sufitowa spot - który projekt wybrać?

Obecnie popularnych jest kilka kierunków, zaczynając od klasyki.Takie modele wyróżniają się gładkimi zaokrąglonymi liniami i mogą mieć prawie kompletny klosz. Gama kolorów obejmuje zwykle chrom lub złocenie, miedź i mosiądz, czasem z patyną. Lampy nowoczesne cechuje innowacyjny design który jest prawie nieograniczony: kształty tych spotów mogą być dowolne, a także kolor, aż do najbardziej szokującego. Do wyboru są również materiały: od drewna po kryształki. W stylu hi-tech, spoty charakteryzują się minimalizmem we wszystkim. Oprawy takich źródeł światła są proste: okrągłe, kwadratowe lub cylindryczne. Kolor: biały, czarny, szary i srebrny. Materiały to głównie plastik i metal. Modny styl loft aranżowany jest w duchu przestarzałego projektu fabrycznego. Dlatego lampa sufitowa spot ma wyraźny klosz i jest pomalowana na stonowane odcienie czerni, brązu i szarości.

Do jakich pomieszczeń odpowiednia jest lampa sufitowa spot?

Zastanawiając się, jak wybrać spoty, należy koniecznie uwzględnić pomieszczenie, w którym mają być zainstalowane. Wszędzie posiadają swoje własne niuanse. W salonie głównym wymogiem jest to, że oświetlenie powinno być kompletne i zróżnicowane. Dlatego spotom należy powierzyć jedynie rolę pomocniczą, na obwodzie pomieszczenia, aby podkreślić ciekawe detale, nad sofą lub telewizorem, oprócz zwykłego żyrandola. Natomiast w kuchni przy pomocy kierunkowych źródeł światła zwykle podkreśla się jadalnię lub miejsce pracy. W takim przypadku można zamontować model prętowy, w którym część lamp jest obrócona na jedną z tych stron, a część na drugą. A więc oświetlenie kuchni będzie wygodniej zorganizowane.

Nie ma sensu strefować sypialni, ale można wyróżnić w nim najważniejsze miejsca. Może to być szafa, toaletka, fotel w rogu (zamiast tej samej lampy podłogowej). A także lampa sufitowa spot na ścianie zastąpią lampki nocne do czytania, takie oświetlenie w sypialni jest bardzo odpowiednie. Najważniejsze przy wyborze lamp do pokoju dziecięcego jest ich bezpieczeństwo i wytrzymałość produktu. Jeśli chodzi o rozmieszczenie, spoty można zamontować niemal wszędzie.

Oświetlenie korytarza jest w swej istocie dość specyficzne. W końcu jest zwykle mały, więc przy pomocy lamp sufitowych spot warto go wizualnie powiększyć. Aby to zrobić, światło musi być skierowane na ściany lub sufit. Można także oświetlić lustro lub szafę. A jaka powinna być lampa do łazienki? Do tego pomieszczenia przeznaczona jest lampa sufitowa spot, która będzie odgrywać znaczącą rolę w jego oświetleniu. Zapewnienie oświetlenia lustra, podkreślenie efektownej akrylowej wanny, podkreślenie czarnych armatur, a tym samym przekształcenie projektu całej łazienki jest łatwe. W łazience spoty powinny być nie tylko piękne i precyzyjnie kierować światło na niezbędne elementy, ale także być chronione przed wilgocią.