Spoty

Aktualnie przeglądasz 218 produktów z kategorii Spoty. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 218 ofert


Dobry design to odpowiedzialne tworzenie rzeczy trwałych, ponadczasowych oraz estetycznych. Nowoczesne wzornictwo z jakim mamy obecnie do czynienia, oprócz tego łączy w sobie również funkcjonalność oraz ergonomię. Przemyślany i prawidłowo wykonany projekt, z pewnością będzie cieszył się popularnością, a także uznaniem klientów. Doskonałymi tego przykładami są Butterfly chair zaprojektowany w 1938 roku, a także nowoczesne systemy oświetleniowe spot, które od kilku lat umacniają swoją pozycję na rynku.

Rola jaką w aranżacji wnętrza odgrywa światło

Światło odgrywa niezwykle ważną rolę w każdym wnętrzu. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom domu, po zapadnięciu zmroku. Przemyślany dobór lamp pozwala optycznie powiększyć każde pomieszczenie. Spoty będące częścią oświetlenia kierunkowego, stanowią doskonałe uzupełnienie oświetlenia ogólnego. Umieszczane są w wybranych miejscach. Ich zadaniem jest doświetlenie wnętrza. Niektórzy właściciele mieszkań wykorzystują je również jako oświetlenie dekoracyjne. Jasny snop światła, który emitują może doskonale podkreślić to, co w mieszkaniu najbardziej atrakcyjne.

Charakterystyka lamp spot

W ostatnich latach spoty zyskały na popularności. Uważane są za jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów lamp, które dostępne są na rynku. Łączące w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i modernistycznych wnętrzach.

W zależności od preferencji użytkowników lampy spot można skierować na najważniejsze obiekty znajdujące się w mieszkaniu, jak i podkreślić nimi detal. Równie często stanowią dodatkowe oświetlenie kuchni, salonu, łazienki czy korytarza. Co ciekawe, coraz częściej pojawiają się jako dodatkowy element oświetlający zadaszone balkony i tarasy. Spoty można montować pojedynczo lub w grupie kilku lamp. Dodatkową zaletą lamp spot jest energooszczędność i długa żywotność.

Pierwszym modelem wypuszczonym na rynek była klasyczna forma tuby. Dziś oprócz niej dostępne są boxy, spoty o ruchomej głowicy, która umożliwia dowolne ustawienie kąta padania światła. Ogromny wybór umożliwia dostosowanie modelu do indywidualnych potrzeb. Każda z lamp spot dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Dodatkowo każdą z nich wyprodukowano z wysokiej klasy stali nierdzewnej, dzięki czemu odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku lamp montowanych na zewnątrz budynku.

Ogromną zaletą spotów jest wszechstronność ich wykorzystania. Każda z dostępnych lamp w zależności od elementów, które pragnie się podkreślić, może być zamontowana na suficie lub wybranej ścianie. Miejsce montażu w żaden sposób nie wpływa na jakość emitowanego za ich pośrednictwem światła. Na rynku dostępne są również spoty o dwóch źródłach światła, z czego każde z nich może być skierowane w innym kierunku i oświetlać inny przedmiot, bądź przestrzeń. Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć liczbę wierceń w ścianie, a także zoptymalizować pracę urządzenia zmniejszyć koszty remontu. Każda z lamp objęta jest gwarancją producenta,

Ile powinna wynosić moc lamp spot?

Wybór mocy powinien być dostosowany do potrzeb użytkowników. W przypadku dużych wnętrz należy wybrać żarówkę o mocy od 80 do 100 WATT. Jeśli jednak pomieszczenie jest niewielkie wystarczy zakup żarówek o mocy od 30 do 50 Watt.

Jakie oświetlenie wybrać?

Każdy, kto planuje zmienić aranżację swojego domu, zaczyna od doboru oświetlenia. Jest to niezwykle ważna czynność, która będzie miała wpływ na komfort mieszkania. Na rynku dostępny jest szereg różnego rodzaju lamp, prezentujących rozmaite style i pełniące różne funkcje. Biorąc pod uwagę koszt każdej ingerencji w wygląd mieszkania, warto zdecydować się na zakup ponadczasowych elementów oświetleniowych, które doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Lampy spot z pewnością do nich należą. Minimalistyczne o klasycznych kształtach, nie wyróżniają się na tle pomieszczenia, lecz doskonale je uzupełniają.

Lampy spot na tarasie

Zarówno tarasy, jak i balkony są miejscami szczególnymi, gdyż łącza w sobie wnętrza mieszkań i przestrzeń poza budynkiem. Polacy uwielbiają spędzać na nich dzień, odpoczywając od zgiełku miasta. Z tego względu niezwykle ważne jest takie zaprojektowanie przestrzeni, aby sprzyjało naszemu odpoczynkowi. Również w tym przypadku ważną funkcję pełni światło, które powinno podkreślać charakter otoczenia, a nie dominować. Producenci spotów wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyli niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne lampy spot, które można wykorzystać na zewnątrz budynku. Wyposażone w dodatkową obudowę, skutecznie chronione są przed wiatrem oraz deszczem.

Spoty nazywane są lampami nowej generacji. Ich przemyślana konstrukcja sprawiła, iż są jednym z najczęściej wybieranych modeli lamp kierunkowych. Doskonała konstrukcja, proste linie, wysokiej klasy materiał, z którego zostały wykonane, a także kunsztowne wykonanie sprawiło, iż spoty stały się integralnym elementem wystroju każdego wnętrza.