Lampy druciane

Aktualnie przeglądasz 213 produkty z kategorii Lampy druciane. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 213 ofert


Klasyka industrialnego wnętrza - lampy druciane

Stylistyka industrialna wystroju wnętrza jest obecnie jednym z najbardziej interesujących kierunków aranżacyjnych. Stanowi połączenie oryginalności i specyficznego rodzaju surowości. Dzięki temu nigdy nie staje się nudna i zachwyca bez względu na obecne trendy. Elementem, który w wyważony sposób może podkreślić wyjątkowy charakter industrialnego wnętrza, są lampy druciane. Wprowadzają one powiew świeżości i stanowią świetne urozmaicenie dla wystrojów urządzonych w myśl industrialnej estetyki. W jaki sposób można je wykorzystać w przestrzeni i czy nadają się również do innego rodzaju aranżacji wnętrz?

Lampy druciane - oryginalność, funkcjonalność, uniwersalność

Mimo że lampy druciane wydają się nieodłącznym elementem industrialnego wnętrza - stosunkowo niewiele osób decyduje się na ich zakup. Obawiają się one, że specyficzny materiał wykonania nie jest adekwatny dla domowego wnętrza i zaburzy poczucie komfortu. W rzeczywistości jednak lampy druciane stanowią idealny dodatek do tego typu aranżacji. Uzupełniają one stylistykę i pozwalają zachować całkowitą spójność pomiędzy poszczególnymi elementami przestrzeni. Ponadto - są oryginalne, dzięki czemu wnętrze naszego domu staje się wyjątkowe i godne zapamiętania.

Ogromną zaletą, która charakteryzuje lampy wykonane z drutu, jest funkcjonalność. Zapewniają one idealną ilość światła bez względu na rodzaj i specyfikę pomieszczenia, w którym się znajdują. Lampy druciane również bardzo łatwo się czyści, ponieważ nie posiadają one materiałowych, trudno dostępnych elementów. Dzięki temu możemy zapobiec gromadzeniu się kurzu, który wygląda bardzo nieestetycznie i może stać się przyczyną uczulenia.

Wiele rodzajów oświetlenia dedykowana jest dla konkretnego rodzaju pomieszczeń - sypialni, salonu, korytarza czy kuchni. Przez to zawsze podczas wyboru lamp musimy zastanawiać się, czy będą one adekwatne do charakteru danej przestrzeni. Jeśli chodzi o lampy wykonane z drutu - problem ten jednak nie występuje. Ich niezwykłe walory estetyczne pozwalają na zastosowanie w przestrzeni o dowolnym przeznaczeniu. Świetnie sprawdzą się jako intrygujący dodatek do pomieszczenia dziennego. Będą również przydatne w kuchni czy łazience. Umieszczone natomiast w sypialni, pozwolą wprowadzić wyjątkowy klimat, sprzyjający atmosferze relaksu.

Stylistyka lamp drucianych - szeroki wybór i nowatorski wygląd

Materiał, z którego wykonywane są lampy druciane, stwarza praktycznie nieograniczone możliwości pod względem obróbki i przekształcania. Z tego powodu, wybór na rynku pod kątem różnorodnych modeli, stylów i kształtów jest również bardzo duży.

Bardzo interesującym rozwiązaniem są spiralne lampy druciane. Będą one stanowić doskonałe urozmaicenie, zwłaszcza w aranżacjach industrialnych opartych na minimalizmie. Niebanalny kształt przyciąga uwagę, a klosz lampy ukształtowany w ten sposób powoduje interesujące załamanie światła. Dzięki temu cień rzucany w pomieszczeniu będzie nieregularny, co przyczyni się do podkreślenia specyfiki industrialnego wnętrza.

Duża część lamp z drutu tworzona jest na bazie prostych, geometrycznych kształtów - sześcianów lub prostopadłościanów. Pozwala to na wykorzystanie ich w przestrzeni o podobnej stylistyce - opartej na minimalistycznym wymiarze matematycznie idealnych figur.

Lampy z drutu - czy tylko do wnętrz industrialnych?

Lampy druciane idealnie pokrywają się ze specyficzną estetyką wnętrz industrialnych. Nie oznacza to jednak, że będą one pasować tylko i wyłącznie do tego rodzaju aranżacji. Charakterystyczna dla lamp drucianych uniwersalność dotyczy nie tylko dopasowania względem pomieszczenia, w którym się znajdują, ale także jego wystroju.

W przypadku klasycznych aranżacji doskonale sprawdzają się czarne lampy druciane. Są bardzo eleganckie i podkreślają pozostałe, ciepłe barwy obecne w przestrzeni dzięki utworzeniu z nimi kontrastu. Odsłonięta żarówka doskonale komponuje się z myślą przewodnią wnętrz klasycznych, a wyjątkowe ukształtowanie materiału pozwala na osiągnięcie niebanalnego, spójnego efektu estetycznego.

Jeśli zaś chodzi o nowoczesny wystrój wnętrz - wybór kolorystyki lamp drucianych jest tutaj całkowicie dowolny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie zakup lampy, w której drut ukształtowany jest tak, aby imitował tradycyjny klosz. Pozwala to na niebanalne zestawienie dwóch najczęściej stosowanych stylistyk, dzięki czemu pomieszczenie nabiera charakterystycznego dla nowoczesnych wnętrz, lekkiego klimatu.

Lampy druciane wykonane na bazie geometrycznych figur doskonale sprawdzą się w przypadku minimalistycznych pomieszczeń - nie tylko industrialnych. Spójność, którą uzyskujemy pomiędzy konkretnymi elementami przestrzeni, a oświetleniem, dzięki zastosowaniu tego niecodziennego rozwiązania, pozwala na osiągnięcie maksymalnego poziomu relaksu w swoim domu. Wbrew pozorom, lampy z drutu w aranżacji często mogą przyczynić się do stworzenia dużo większego poczucia komfortu, niż ma to miejsce w przypadku innych rodzajów oświetlenia.