Lampy wiszące z abażurem

Aktualnie przeglądasz 90 produktów z kategorii Lampy wiszące z abażurem. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 90 ofert


Piękne lampy wiszące z abażurem z tkaniny, szkła, metalu lub tworzywa sztucznego dodają komfortu i podkreślają aranżację wnętrza domu. Różne obszary wymagają innego podejścia do oświetlenia. Na przykład w kuchni funkcjonalność oświetlenia zajmuje centralne miejsce, natomiast sypialnia wymaga subtelnego podejścia do doboru lampy, która powinna stworzyć przytulne oświetlenie sprzyjające relaksowi. Sztuka oświetlenia to nie tylko estetyka wizualna, to połączenie potrzeb z tym, co najlepsze w projektowaniu oświetlenia. Od eliminacji ciemnych zakamarków po odpowiednie oświetlenie konkretnych części domu. W tej kwestii bardzo dobrze pomagają wiszące lampy, oferując wspaniałe połączenie ergonomii i elegancji. Nietuzinkowe abażury idą o krok dalej w sztuce właściwego oświetlenia domu, dzięki doskonałej wizualizacji i elastyczności montażu.

Lampy wiszące z abażurem to doskonały element w aranżacji wnętrz

Starając się podświetlić ciemne elementy wnętrza za pomocą stylowych lamp wiszących z abażurem, można wykorzystywać różne opcje i kombinacje, aby zapewnić ogólne lub skupione oświetlenie otoczenia. Wyczuwalne i piękne, nie są dodatkiem do pomieszczenia, nie można ich ograniczyć do jednej przestrzeni. Najczęściej odgrywają nie mniejszą rolę niż stylowe i eleganckie meble, a czasem są na pierwszym miejscu w pomieszczeniu.

Można tworzyć oświetlenie za pomocą delikatnych lamp w stonowanych kolorach lub z elementami dekoracyjnymi. Jedną z głównych zalet takich elementów oświetleniowych jest wypełnienie przestrzeni pomieszczenia światłem i stylem. Lampy wiszące z abażurem w jasnym odcieniu, to najlepszy sposób na oświetlenie wnętrza małych pomieszczeń. O ile lampa podłogowa czy piękna lampa stołowa mogą zrobić to samo, mają jedną wadę - zajmują miejsce. Wisząca lampa zapewnia bardziej estetyczne oświetlenie, nie zajmując cennych metrów kwadratowych. Poza tym jest ona sama w sobie wspaniałą i stylową ozdobą pomieszczenia. Tak, więc główną zaletą, jaką daje stylowe oświetlenie, jest jego własne piękno i design, który dopełnia całą atmosferę w pomieszczeniu. Można zawiesić lampę wiszącą z jednym dużym abażurem i uzupełnić ją kilkoma mniejszymi lampami, aby dodać dodatkowy poziom oświetlenia.

Dlaczego lampy wiszące z abażurem cieszą się nieustającym zainteresowaniem?

Abażur to detal wnętrza znany wielu z nas od dzieciństwa, zwykle budzący najbardziej pozytywne emocje i skojarzenia z atmosferą rodzinnego szczęścia i domowego komfortu. Dziś ten element, który pierwotnie miał cel czysto funkcjonalny, pozwala na tworzenie różnorodnych kompozycji oświetleniowych nie tylko we wnętrzach o różnym przeznaczeniu, ale także na ulicy. Efektowne lampy wiszące z abażurem który może mieć kształt stożka, kuli, równoległościanu, walca lub dowolną ich kombinację potrafią odnaleźć się w każdym pomieszczeniu. Abażur można ozdobić różnymi technikami: beading, haft, makrama.

Lampy wiszące z abażurem to popularny akcent w projektowaniu oświetlenia

Światło to niesamowity naturalny efekt, który tworzy i zmienia przestrzeń, to najważniejszy element wystroju każdego wnętrza. Podczas gdy kolor jest ważną częścią wystroju wnętrz, który tchnie w określony nastrój i znaczenie, to dzięki magii światła świecy czy lampy, która niesie ciepło, sprawia, że człowiek chce zmienić swoje życie na lepsze. Ogromna gama lamp wiszących z abażurem, który może być wykonany z metalu, efektownego szkła, tkaniny, drewna, wikliny a nawet z papieru, posiada stale wielu zwolenników. Lampy są atrakcyjne, ponieważ różnią się nie tylko rozmiarem, ale również kształtem i barwą.

Lampy wiszące z abażurem z metalu lub z tworzywa sztucznego są dość popularne w kuchni lub jadalni, kiedy zwisając na długich sznurkach oświetlają stół. A użycie sparowanych lamp wiszących we wnętrzu sypialni to spektakularne posunięcie, z którego aktywnie korzystają dekoratorzy, to najbogatszy potencjał tego typu oświetlenia. Lampy wiszące z abażurem skierowanym w dół, tworzą oświetlenie akcentujące, idealne do oświetlania obszarów roboczych - np. blatów kuchennych. Nic dziwnego, że są często używane do oświetlania wysp kuchennych. Można spotkać abażury z motywem nawiązującym do przeznaczenia danego wnętrza, w kuchni doskonale odnajdzie się z lampa z abażurem zawierającym maleńkie filiżanki z kawą.

Wybierając lampę wiszącą, należy się zastanowić, które abażury są w danym przypadku najlepsze - przezroczyste czy kryjące. Przezroczyste modele świetnie sprawdzają się przy oświetleniu rozproszonym, zakrywające przy oświetleniu kierunkowym. Czasami połysk pochodzący z półprzezroczystych abażurów (szczególnie kolorowych) uzupełnia wystrój pomieszczenia i tworzy wyjątkową atmosferę. Pięknie prezentują się abażury z motywami roślinnymi oraz we wzory geometryczne w pięknych wyrazistych kolorach.

Czym się kierować wybierając lampy wiszące z abażurem?

W stonowanych wnętrzach w klasycznym stylu lepiej wybierać lampy o stonowanych kolorach, z abażurami z tkaniny lub matowego szkła, by uniknąć ciemnych kontrastowych kolorów lub zimnych powierzchni lustrzanych. Lampa nie powinna być pozbawiona subtelności, ale także nie powinna mieć agresywnego koloru. Stonowane kolory okuć: postarzany mosiądz, srebrny mat lub odcienie brązu. Tekstylia beżowe lub kawowe z dekorem w naturalnych kolorach (zielony, żółty, ceglasty itp.) są łatwiejsze do dopasowania do wnętrza. Ale loft lub minimalizm akceptują metaliczny połysk opraw lamp lub wyraźne kanciaste kształty ciemnych odcieni.

Do pokoi dziecięcych zwykle wybiera się lampy wiszące z abażurem, który nie pęka i nie stanowi zagrożenia. Może to być abażur wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki załamaniu światła abażur może całkowicie zmienić atmosferę w pomieszczeniu. Nie tylko rozprasza światło, ale czasami zmienia kolor strumienia świetlnego, przepuszczając promienie przez siebie. W ten sposób osłona lampy spełnia wiele funkcji, z których każda kompetentnie uzupełnia drugą, pozostawiając abażury wśród ulubionych przy wyborze oświetlenia.