Lampki nocne

Aktualnie przeglądasz 81 produktów z kategorii Lampki nocne. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 81 ofert


W żadnej sypialni nie może zabraknąć lampki nocnej. Odpowiednie oświetlenie przy łóżku stwarza klimat, pozwala się zrelaksować, przygotować do snu i wykorzystać ostatnie chwile przed snem. Lampki nocne tworzą niepowtarzalny nastrój, który może pomóc nam odpocząć po całym dniu i poczuć się lepiej. To małe i dodatkowe oświetlenie sypialniane ma dużo większe znaczenie nim nam się wydaje. Nie jest wyłącznie, aby w nocy nikt nie przewrócił się we własnym pokoju. Ono tworzy atmosferę wieczoru. Szczególnie, gdy są one długie. Odpowiednie światło zachęca do słuchania muzyki, czytania książek lub gazet, rozmów, przeglądania zdjęć lub pisania przed snem. Możliwości jest wiele. Trzeba jednak najpierw wybrać odpowiednie, nowoczesne lampki nocne! Odpowiednie dobrane światło tworzy też wydzieloną przestrzeń, więc optycznie powiększają powierzchnię sypialni.

Klasyka zawsze w cenie - odkryj lampki nocne

Wybór odpowiedniego oświetlenia jest wyzwaniem. Trzeba zastanowić się, jak dużą wagę przykładamy do wygody, czy lampki nocne do sypialni mają być po jednej stronie czy po dwóch stronach łóżka, jak mocne mają dawać światło, by nie raziły. Powinno być ono łagodne, by zapalenie lampki nocnej w środku nocy, nie było nieprzyjemne. Najczęściej lampki nocne kojarzą się z tymi, które można postawić na nocnym stoliku lub szafce przy łóżku. Są uniwersalne, bo zawsze możemy je przenieść bądź zabrać do nowego mieszkania. Podobnie jak lampy stojące. Postawimy je w dowolnym miejscu. W wielu modelach są opcje regulacji i dostosowania ramion, a także możliwością zmiany ustawień klosza. Te modele są wygodne i praktyczne, bo możemy w dowolnym momencie przestawić je, tam, gdzie światło będzie nam potrzebne. Trzeba zwrócić uwagę, aby stabilnie stały na podłodze. Wiele z nich ma opcję dostosowania kąta padania światła, więc daje nam to dużo możliwości i możemy tej lampki nocnej, używać również siedzą w fotelu.

Lampki na stolik nocny i ich wyszukany design

Doskonale sprawdzają się też kinkiety montowane nad łóżkiem (bezpośrednio nad głową) lub stolikiem nocnym. Sprawdza się to, jeśli mamy mało miejsca, a szafkę lub stolik nocny wykorzystujemy do odkładania książek, telefonu lub szklanek. Dzięki zamontowaniu kinkietu zyskamy światło kierunkowe, które doskonale się sprawdzi na wieczór i ograniczy emitowanie światła dla pozostałej części pomieszczanie. W ten sposób nie będziemy przeszkadzać osobie, która poszła wcześniej spać. Dla osób dbających o aranżację wnętrza i zwracających uwagę na piękno polecane są nowoczesne rozwiązania, jakimi są lampki nocne wiszące. Są one coraz bardziej popularne, szczególnie w sypialniach nowoczesnych. Wiszą one na długich przewodach i mają odpowiednio dobrane klosze, by dobrze oświetlały wybrane miejsce w sypialni. Tworzy to dodatkowy klimat. Szczególnie jeśli w sypialni spędzamy więcej czasu i chcemy mieć przestrzeń do wypoczynku. Oferta nowoczesnych lampek nocnych z roku na rok jest coraz większa. Idealne lampki nocne powinny pasować do całego wnętrza, nie psuć harmonii i idealnie oświetlać pomieszczenie.

Lampki nocne dla dzieci

Dla dzieci stworzono setki modeli. Można wybrać nowoczesne lampki nocne w kształcie ulubionych bohaterów z bajek, zwierzaków, symboli. Mogą być w kształcie chmurki, serduszka, misja. Do wyboru są tradycyjne lampki nocne na stolik lub mocowane bezpośrednio do ściany. Bardzo ważny jest wybór lampek z wysokiej jakości materiałów. Nie powinny się nagrzewać, żeby nie zrodzić dziecku krzywdy. Pewną nowością na rynku są lampki nocne do sypialni z żarówkami Led. Nie nagrzewają się one tak mocno, dają delikatne światło i są energooszczędne. Sprawdzi się to, jeśli dzieci boja się spać w ciemności i często zostawiają zapalone lampki nocne na całą noc lub do momentu wyłączenie ich przez opiekunów. Takie rozwiązanie daje poczucie bezpieczeństwa dzieciom, a rodzicom zapewnia spokojniejszy wypoczynek. Lampki na stolik nocny przez dzieci są traktowane jako zabawki i dodatek do ich pokoju. Oferowane modele zachwycą każdego malucha i ożywi wnętrze dziecięcej przestrzeni. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na personalizowaną lampkę z imieniem dziecka, np. w kształcie chmurki, która będzie zamocowana do ściany. To pomysł na doskonały prezent.

Jakie światło?

Jeśli wybieramy lampki nocne, musimy zwrócić uwagę na kształt klosza, wielkość ramienia i rodzaju światła. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, żeby we wszystkich lampkach nocnych było to samo światło. Różne rodzaje będą bardzo męczyć oczy i nie będą tworzyć klimatycznego wnętrza. Najlepiej, jak lampki na stolik nocny emitują światło o barwie białek, ciepłej i odpowiednio dobrej temperaturze. Zbyt jaskrawe światło będzie rozbudzało. Co ciekawe, niektórzy ludzie źle reagują i nie mogą szybko zasnąć przy zbyt niebieskim oświetleniu. Działa to na nich pobudzająco. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są lampki nocne. Nie powinien on się nagrzewać, jest to ważne szczególnie w dziecięcych sypialniach. Warto też wybrać stonowane kolory. Jednak jeśli mamy stonowane kolory w sypialni można zaszaleć i wybrać bardziej ekstrawaganckie modele. Przy wyborze pamiętajmy, żeby kierować się motywem przewodnim, w jakim urządzamy sypialnie.