Lampy sufitowe

Aktualnie przeglądasz 641 produktów z kategorii Lampy sufitowe. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 641 ofert


Ponadczasowy wymiar oświetlenia - lampy sufitowe

Aranżacja wnętrza domu wymaga połączenia wielu odrębnych elementów w spójną kompozycję. Konieczne jest dobranie odpowiedniej kolorystyki, umeblowania i oświetlenia. To ostatnie jest jedną z kluczowych kwestii. Światło nadaje ostatnie rysy pomieszczeniu, decydując o tym, które jego elementy zostaną wyeksponowane. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia są lampy sufitowe. Umieszcza się je zazwyczaj w centralnym punkcie sufitu, aby światło równomiernie rozkładało się po całej przestrzeni.

Nowoczesne lampy sufitowe - rodzaje, a wystrój wnętrza

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju lamp sufitowych, wykonanych wedle wielu kierunków stylistycznych. Wśród nich, zdecydowanie największą popularnością cieszą się proste, okrągłe modele, wykonane w minimalistyczny sposób. Takie nowoczesne lampy sufitowe stwarzają mnóstwo możliwości pod względem dopasowania do różnego rodzaju przestrzeni. Ich neutralny profil pozwala zamontować je zarówno w modernistycznych, nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych aranżacjach.

Bardzo interesującym rozwiązaniem są również lampy na sufit w stylu rustykalnym. Ich wyjątkowy charakter podkreśli najważniejsze cechy rustykalnego wystroju. Doskonale komponują się z drewnem i metalami w odcieniach złota oraz brązu. Interesujący efekt tworzy również użycie cieplejszych odcieni białego światła. Korzystnie wpływa to na postrzeganie kolorystyki rustykalnego wnętrza przez ludzkie oko. Dzięki temu człowiek czuje się w danej przestrzeni znacznie bardziej komfortowo.

Oświetlenie sufitowe, a rozmiar pomieszczenia

Jeszcze nie tak dawno lampy sufitowe kojarzyły się przede wszystkim z ciasnymi przestrzeniami o niewielkich wymiarach. Dzisiaj jednak na rynku dostępnych jest tak wiele możliwości, iż można je umieścić zarówno w przestronnym salonie, jak i niskim pomieszczeniu przejściowym - jak korytarz czy ganek.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku stosunkowo niskich pomieszczeń, dużo lepszy efekt da zamontowanie płaskich lamp, znajdujących się tuż przy suficie. Dzięki temu nie będą one ingerowały w przestrzeń i nie będą ograniczać i tak niewielkiej ilości miejsca. Poza tym płaskie oświetlenie sufitowe jest bardzo stylowe - nadaje wnętrzu elegancji i równoważy bardziej wystawne elementy. Pozwala to na umieszczenie w przestrzeni bogato zdobionych elementów, bez obaw o przesadny przepych wystroju. Ten pomysł z pewnością docenią miłośnicy sztuki, dla których obrazy, rzeźby czy fotografie są nieodłącznym elementem wystroju wnętrza.

Minimalizm jako podstawa aranżacji - proste lampy sufitowe

W dzisiejszych czasach wnętrza w stylu minimalistycznym cieszą się coraz większą popularnością. Wystrój w takim przypadku opiera się na prostych, funkcjonalnych rozwiązaniach, które połączone w całość dają efekt komfortu i pewnej dozy enigmatyczności. Lampy sufitowe opierające swoją stylistykę na kształtach geometrycznych - jak koła, kwadraty czy trójkąty - pozwalają podkreślić wyjątkowy urok minimalistycznych wnętrz.

Przy nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach niezwykle ważne jest zachowanie równowagi. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze będzie wygodne i funkcjonalne - należy się jednak wystrzegać ograniczania ilości elementów w przestrzeni na siłę. Gdy będzie ich zbyt mało, pokój będzie wydawał się pusty i niedokończony. Dlatego właśnie doskonałym pomysłem jest umieszczenie w pomieszczeniu więcej niż jednej lampy sufitowej. Dwa źródła światła w jednym pokoju pozwalają wykorzystać potencjał geometrycznych kształtów przy pomocy cieni. Gdy cienie o różnym natężeniu rzucane są pod wieloma kątami, z powodu większej ilości źródeł światła, wszelkie dodatkowe ozdoby w przestrzeni okazują się całkowicie zbędne.

Lampy sufitowe wyprodukowane z użyciem nowoczesnych technologii

Rozwój technologii sprawia, że nowoczesne lampy sufitowe są dzisiaj nie tylko uniwersalne, estetyczne i eleganckie - ale również funkcjonalne. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które posiadają przydatne funkcje - jak możliwość regulacji natężenia światła. Pozwala nam to na dostosowywanie intensywności określenia do aktualnych potrzeb. W sytuacji, gdy chcemy stworzyć wyjątkowy klimat w pomieszczeniu lub nasze oczy są zmęczone - lampy wiszące na suficie z regulacją pozwalają nam zmniejszyć intensywność światła.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które zyskuje popularność na rynku, są lampy sufitowe z czujnikiem ruchu. Eliminują one konieczność poszukiwania włącznika światła w ciemności lub wyłączania go, gdy chcemy udać się na spoczynek. Lampa sufitowa z czujnikiem ruchu posiada wbudowany specjalny komponent, który wykrywa zmiany położenia obiektów znajdujących się w jej zasięgu. Każdy produkt tego rodzaju posiada inny zasięg i parametry - mamy więc możliwość dopasowania ich do swoich indywidualnych potrzeb.

Jeśli zależy nam na efektowności oświetlenia, z pewnością zainteresuje nas możliwość zakupu lampy sufitowej z funkcją zmiany barw. Urządzenie pozwala nie tylko na zmianę typu światła na białe czy żółte, ale oferuje także znacznie więcej nietypowych barw - jak na przykład czerwień czy fiolet.