Lampy wiszące do sypialni

Aktualnie przeglądasz 77 produktów z kategorii Lampy wiszące do sypialni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 77 ofert


Lampy wiszące do sypialni na długich sznurkach są techniką dość popularną i wykorzystywaną do oświetlania łóżka. A użycie kilku źródeł światła we wnętrzu sypialni jest spektakularnym ruchem, z którego aktywnie korzystają dekoratorzy, a właściciele mieszkań nie zawsze doceniają bogaty potencjał tego rodzaju oświetlenia. Lampy wiszące mają wiele zalet i wiele odmian ze względu na fakt, że wygląd i rozmiar abażuru jest ograniczony tylko wyobraźnią.

Jakie lampy wiszące do sypialni wybrać?

Para lamp wiszących do sypialni umieszczonych symetrycznie po obu stronach łóżka wygląda pięknie. Lampy wiszące używane zamiast lampy stołowej, zwalniają automatycznie miejsce na inne rzeczy, które trzeba trzymać przy łóżku. Za pomocą tych opraw oświetleniowych można łatwo zmienić ogólne światło w lokalne i odwrotnie, tj. lampy wiszące jednocześnie radzą sobie z rolą światła ogólnego i lokalnego (a w niektórych przypadkach także dekoracyjnego), zastępują żyrandol sufitowy i lampę stołową (lub kinkiety ścienne). Można dokonać elastyczne ustawienia poziomu klosza poprzez regulację długości linki zawieszenia. Dzięki odpowiednio dobranemu modelowi lamp do sypialni wiszących kierunkowych można całkowicie odmienić wnętrze sypialni, zwrócić uwagę na piękną tapetę, akcentując ścianę, wykwintną pościel lub dopełnić wybrany styl.

Zalety lamp wiszących do sypialni obejmują:

  • Nowoczesny design. Jeśli stworzy się nowoczesny projekt sypialni, to najlepiej będzie wyglądać lampa wisząca
  • Różnorodność modeli. Ze względu na specyfikę z lampami wiszącymi można swobodnie eksperymentować w kształcie i rozmiarze. Istnieją rozpoznawalne oprawy powtarzające się kształty geometryczne, a także kreatywne, najbardziej różnorodne formy.
  • Łatwość instalacji
  • W porównaniu do żyrandoli są bardziej zwięzłe, oszczędzają miejsce
  • Różnorodność materiałów używanych w różnych odcieniach i wystroju.
  • Lampy wiszące do sypialni z abażurami tkaninowymi tworzą przytulną atmosferę.

Zadania lamp wiszących do sypialni

Głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na piękną i oryginalną dekorację ścienną z akcentem na zagłówek, oświetlając znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne światło, z wyjątkiem reflektora kierunkowego. Gęsta tekstura abażura lampy wiszącej do sypialni nada wnętrzu większej obszerności, a gładkość abażuru podczas powtarzania odcienia ściany doda kontrastu.

Czarne lampy wiszące do sypialni

Do sypialni odpowiednie są designerskie lampy wiszące o pięknych kształtach. Można zaskoczyć swoich gości, zawieszając lampę w stylu glamour z tkaniny oraz ozdobnych kryształków. Czarna lampa wyposażona w klosz z czarnej organzy wykończony wiszącymi przezroczystymi kryształkami, stworzy efektowną iluminację. Proste żarówki na ciemnych przewodach tworzą niezwykłą czarną lampę wiszącą, która przy jasnych ścianach wygląda niezwykle kreatywnie. Ten świeży element oświetleniowy może idealnie uzupełnić śnieżnobiałe pomieszczenie. W przypadku ciemnych ścian pięknie będzie wyglądać model w białym kolorze.

Białe lampy wiszące do sypialni

W sypialni lampy z abażurami z tkaniny będą wyglądać elegancko. Zazwyczaj projektanci, wybierając lampę wiszącą, wolą modele sferyczne lub okrągłe, ponieważ daje to poczucie bezpieczeństwa, relaksu. Można także użyć lamp z kilkoma żarówkami, pokrytych stalą lakierowaną, wprowadzą one do wnętrza poczucie spokoju. Taka biała lampa wisząca do sypialni z trzema źródłami światła w formie ściętego stożka zawieszonymi na jednej listwie doskonale wygląda w wielu aranżacjach, podkreśli zarówno styl skandynawski, prowansalski i nowoczesny.

Druciane i ażurowe lampy wiszące do sypialni

Miłośnicy stylu industrialnego chętnie wykorzystują lampę wiszącą do sypialni drucianą, która znakomicie podkreśla charakter całego domu. Pięknie wygięte druty, mogą być białe lub czarne, aby harmonizować z pozostałym wyposażeniem pokoju. Druciana lampa do sypialni wisząca w stylu rustykalnym i metalowy abażur idealnie wpasują się w eklektyczną przestrzeń. Zawieszenie dwóch lamp na różnych wysokościach będzie świetnym sposobem na zmianę wystroju pomieszczenia.

Duża lampa w kształcie kuli wykonana z metalu będzie prezentować się bardziej zwięźle niż odważny i kreatywny żyrandol. Wyrafinowana lampa z wydłużonym kloszem i geometrycznym wystrojem może niezwykle wyraziście i ciekawie uzupełnić elegancką przestrzeń. Jednym z obecnych trendów oświetleniowych są lampy ażurowe, które dają oświetlenie dekoracyjne. Plafony i abażury są tak wykonane, aby rysować wzory na ścianach. Najczęściej są to ażurowe abażury z otworami lub szczelinami. Takie lampy zwisające do sypialni mogą dawać bardzo nietypowe efekty i same w sobie są przedmiotem wystroju i dekoracji wnętrz. W naszej ofercie znajdziesz również kinkiety do sypialni.