Lampy podłogowe do sypialni

Aktualnie przeglądasz 17 produktów z kategorii Lampy podłogowe do sypialni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 17 z 17 ofert

Wszystkie oprawy oświetleniowe zastosowane w mieszkaniu czynią je bardziej komfortowym. Lampa podłogowa należy do wyposażenia sypialni zapewniając poczucie spokoju i wygody. Przy takim urządzeniu w wygodnym fotelu można odpocząć po całym dniu pracy, czytając książkę i przygotowując się do nocnego wypoczynku. Aby wybrane źródło światła dało wyjątkowo przytulny, a przy tym stylowy wygląd, ważne jest wybranie idealnej lampy podłogowej do sypialni.

Lampy podłogowe do sypialni – czy warto je zastosować?

Czym jest lampa podłogowa? To lampa montowana na podłodze, z abażurem, posiadająca solidną podstawę i długi wspornik (pręt), to właśnie ze względu na te cechy konstrukcyjne jest bardzo mobilna i można ją zamontować w niemal każdym miejscu mieszkania. Do sypialni lepiej kupić praktyczną lampę podłogową, którą można ustawić przy łóżku. Wybierając lampę podłogową do sypialni warto zwrócić uwagę na modele, których klosz jest skierowany do góry. Dlaczego? Ponieważ taka oprawa stworzy oświetlenie akcentujące.

Obecnie na rynku występuje duża gama lamp a każda z nich ma konkretny rodzaj konstrukcji. Dostępne są lokalne produkty oświetleniowe, którymi są kinkiety, przenośne modele żyrandoli oraz lampy podłogowe. Wszystkie oprawy mogą się różnić w zależności od tego, gdzie powinny się znajdować. Organizując oświetlenie do konkretnych pomieszczeń trzeba uwzględnić nie tylko źródła ogólne, ale również nakierowane na konkretne obszary. Lampy podłogowe do sypialni są niezbędne do stworzenia dodatkowego oświetlenia. Z reguły takie lampy działają, jako rodzaj elementu dekoracyjnego w wystroju tego wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie układ kątowy, ponieważ wysoka narożna lampa może sprawić, że sypialnia będzie wizualnie szersza i bardziej przestronna.

Lampy podłogowe występują w różnych typach. Pierwsza to modele z kloszem (abażurem). To najbardziej tradycyjny typ, czyli produkt z wysoką nogą, ozdobiony dekoracyjnym lub bardziej surowym abażurem.Taki praktyczny element lampy uczyni ją bardziej wytworną. Zwykle ma stożkowy kształt, ale są bardziej nietypowe produkty. Efektownie będzie prezentować się lampa podłogowa do sypialni w formie długiej szarej tuby na trzech drewnianych nogach. Sprawdzi się zarówno we wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym i skandynawskim. Dla miłośników eleganckich modeli, przeznaczone są lampy lakierowane w pięknej błyszczącej czerni, które same w sobie stanowią nieprzeciętną ozdobę. Efektowny smukły klosz oraz cieniutka noga nadadzą sypialni niezwykłego entourage.

Czy warto wybierać dekoracyjne lampy podłogowe do sypialni?

Osobno wyróżnia się dekoracyjne lampy podłogowe do sypialni, które przede wszystkim pełnią rolę elementu ozdobnego pomieszczenia. Z ich pomocą można skupić się na dowolnej jego części. Zazwyczaj dobierane są w taki sposób, aby tworzyły jedną całość z innymi elementami wyposażenia wnętrz.To produkty o atrakcyjnym designie, który często prezentują się niecodziennie. Modele dekoracyjne mają bardzo różnorodne wzornictwo. Mogą zawierać kilka abażurów naraz lub mieć tylko jeden niewielki klosz w postaci spotu.

Czasami lampa podłogowa do sypialni jest kupowana do pełnienia roli niezależnego elementu przy łóżku.Tutaj lepiej wybrać model z wysoką nóżką, która będzie bardzo wygodna podczas czytania. Eksperymentując z kształtem klosza, można oświetlić pomieszczenie na różne sposoby za pomocą promieni kierunkowych, rozproszonych lub odbitych. Lampy podłogowe w stylu klasycznym wyróżniają się bogactwem wzorów, dekoracyjnymi zdobieniami i chwytliwym wyglądem. Lampy w stylu minimalizmu pełnią bardziej praktyczną funkcję i podbijają swoją prostotą. Zarówno zwolennicy klasyki, jak i ci, którzy chcą nadążyć za duchem czasu, mogą bez problemu wybrać najbardziej optymalną lampę podłogową do sypialni.

W ciągu dnia lampa podłogowa jest elementem dekoracyjnym, dlatego jej kształt, a także kolor i materiał, z którego jest wykonana, muszą pasować do wyglądu reszty mebli. Lampa łukowa ma gładkie kształty i załamania, jej zadaniem jest oświetlenie odległych miejsc w sypialni. Składa się ze statywu i klosza. Za pomocą takiego modelu można strefować pokój, stworzyć wygodną i przyjemną atmosferę, wypełnić ją tajemnicą. Wygodne łóżko i łukowata lampa podłogowa do sypialni świadczą o harmonii projektu.

Metalowe lampy podłogowe do sypialni

Metalowa lampa podłogowa to bardzo wytrzymały produkt, z którego będzie można korzystać przez długi czas. Urządzenie bardzo ładnie prezentuje się na mocnej podstawie z drucianym kloszem lub abażurem z mocnej ciemnej tkaniny. W sklepach z oświetleniem dostępne są nie tylko okrągłe i stożkowe abażury do lamp podłogowych do sypialni, można również nabyć modele kwadratowe i prostokątne.Taki abażur różni się od klasycznego wzornictwem i bardziej nadaje się do dekoracji wnętrz w nowoczesnym stylu.

Aby lampa podłogowa harmonijnie wpasowała się w otoczenie sypialni i była nie tylko dekoracyjnym, ale także jej ważnym elementem funkcjonalnym, przy wyborze należy przestrzegać kilku zasad.To znaczy: moc urządzenia i kierunek światła.Ta oprawa oświetleniowa musi mieć moc znamionową odpowiadającą powierzchni pomieszczenia, w którym się znajduje. Lampa podłogowa do sypialni nie powinna być za mała ani za duża, powinna być proporcjonalna do jej wielkości.