Lampy sufitowe do kuchni

Aktualnie przeglądasz 25 produktów z kategorii Lampy sufitowe do kuchni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 25 z 25 ofert

Lampy sufitowe do kuchni- jak podkreślić charakter naszego wnętrza?

Kuchnia nazywana jest przez wielu centrum lub sercem domu. Jest to pomieszczenie, w którego urządzenie wkłada się często najwięcej energii i czasu. Wymaga ono dobrego rozplanowania, doboru materiałów i dokładności. To w tym miejscu spędza się z reguły największą część dnia i wieczoru. Niezależnie od tego czy kuchnia jest odrębnym pomieszczeniem czy występuje w formie aneksu kuchennego, niezwykle istotną sprawą dla dopełnienia jej charakteru jest oświetlenie. Potrzebujemy go zarówno do przygotowywania posiłków i w tym wypadku ważne jest, aby było ono wystarczająco intensywne i ułatwiało nam pracę. Ale istotną cechą kuchni jest jej zdolność przyciągania domowników i ich gości na wspólne biesiadowanie czy wypicie kawy. Wybierając oświetlenie do kuchnizwracamy więc uwagę nie tylko na jego praktyczne zastosowanie, ale i na tworzenie niepowtarzalnego klimatu. Podstawowym źródłem światła w kuchni jest lampa sufitowa i to jej wybór często przysparza najwięcej problemów.

Jaka lampa sufitowa najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni?

Istotą sprawy jest to, aby oświetlenie współgrało z naszym wnętrzem, ale i z gustem. W końcu będziemy na nie patrzeć codziennie. Tym co odegra decydującą rolę gdy wybieramy lampy do kuchni sufitowe jest wielkość oraz wysokość pomieszczenia. Do niskich kuchni polecane będą lampy sufitowe krótkie, plafony czy listwy sufitowe w jasnej kolorystyce. Przy wysokich wnętrzach wybór jest zdecydowanie prostszy. W aneksach kuchennych należy zwracać uwagę na spójność oświetlenia z tym, które wybierzemy, albo już posiadamy w salonie. Ponieważ oświetlenie jest dodatkiem warto wybierać je na samym końcu, aby nie okazało się ono klapą.

Lampa sufitowa do kuchni w nowoczesnym stylu

W wielu domach klasyczny styl został wyparty przez nowoczesność. Meble na wysoki połysk, betonowe lub szklane płyty ścienne, raczej surowe aranżacje. Czy w asortymencie oświetleniowym również widać ten kierunek? Jaki istnieje wybór dla osób decydujących się na innowacyjne rozwiązania? Asortyment jest przeogromny i nie ma klienta, który chcąc by jego wnętrze wyróżniało się na tle innych nie znalazł czegoś dla siebie. Jakie zatem lampy sufitowe do kuchni w nowoczesnym stylu są godne polecenia?

  • lampa typu spot: to wykonana ze stali lakierowanej, niewielka lampa występująca w kilku wersjach kolorystycznych. Te lampy sufitowe do kuchni można zestawić w kilka sztuk, umieszczając je w najbardziej newralgicznych miejscach dzięki czemu zyskamy źródło światła wszędzie tam gdzie będzie ono najbardziej potrzebne.
  • listwy sufitowe: to idealnie rozwiązanie aby odpowiednio oświetlić wszystkie miejsca pracy: zlew, kuchenkę, blat czy stół. Każdy z reflektorów można skierować w inną stronę, dzięki czemu zyskujemy identyczną ilość światła tam, gdzie tego najbardziej potrzebujemy.
  • plafony: zajmują mało miejsca i nie rzucają się mocno w oczy. Sprawdzą się w niskich kuchniach oraz dla osób wysokich, którym wisząca lampa sufitowa do kuchni utrudniałaby poruszanie się.

Lampa sufitowa do kuchni w stylu klasycznym

Kuchnie w stylu klasycznym czy skandynawskim kojarzą się z wnętrzami ciepłymi, przytulnymi wręcz stworzonymi do odpoczynku przy kawie z książką w ręku. To pomieszczenia często brylujące na profilach społecznościowych i kuszące swoim ciepłem i miłym dla oka wyglądem. Lampa sufitowa do kuchni klasycznej powinna być widoczna i podkreślać jej charakter. Nie tak łatwo dobrać oświetlenie do takiego wnętrza, gdyż jest ono bardziej wymagające. Jasne pomieszczenia z elementami drewna czy cegiełki wymagają zastosowania oświetlenia wpasowującego się w te naturalne barwy. Odpowiednią kolorystyką będą tu biele, szarości, ewentualnie lampy druciane. Lepiej sprawdzą się lampy wiszące niż plafony czy listwy. Oświetlenie chociaż musi ułatwiać pracę, ma być przede wszystkim ozdobą i czynnikiem tworzącym klimat, podobny do tego wydzielanego przez światło świec. Z tego względu lampy sufitowe do kuchni klasycznej powinny mieć ciepłą, a nie zimną barwę.

Czy istnieją lampy sufitowe do kuchni, które będą współgrały z pomieszczeniem niezależnie od jego stylu?

Właśnie- czy istnieje rozwiązanie idealne dla każdego? Dla tych co nie lubią dokonywać wyborów, nigdy nie mogą się zdecydować i szukają bezpiecznego wyjścia? Oczywiście, że tak. Wyjściem awaryjnym, które będzie pasowało do niemal każdego stylu są lampy sufitowe do kuchni wpuszczane pod sufit. Stanowią one źródło bardzo dobrego oświetlenia i nie rzucają się w oczy. Występują one w kilku wariantach kolorystycznych. Białe sprawdzą się do jasnych wnętrz, czarne do bardziej śmiałej kolorystyki. Lampy wpuszczane mogą wystawać z sufitu lub też niemal całkowicie się z nim równać przez co pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Ten rodzaj oświetlenia jest też doskonałym dodatkiem, który uzupełnienia wiszące lampy sufitowe do kuchni. Posiadając dwa rodzaje oświetlenia, możemy decydować o tym jaki charakter będzie miała kuchnia, za każdym razem gdy z niej korzystamy. Raz może to być pełne i jasne oświetlenie, uzyskane przez wiele lamp podsufitowych, a innym razem ciepłe, delikatne światło z wiszącej lampy.