Kinkiety do salonu

Aktualnie przeglądasz 35 produktów z kategorii Kinkiety do salonu. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 35 z 35 ofert

Salon to miejsce w domu, w którym spędzamy większość czasu. Z tego powodu, wiele osób pragnie, aby była to przestrzeń spokoju, emanująca przytulnym ciepłem. Na zaaranżowanie wnętrza w taki sposób wpływa wiele elementów. Są to oczywiście meble, dodatki oraz w dużej mierze światło. Jednym ze sposobów na wprowadzenie do pomieszczenia źródła przyjemnego światła są kinkiety do salonu.

Kinkiety do salonu - oryginalne dekoracje naścienne

Najważniejszą funkcją kinkietów do salonu jest wprowadzenie źródła światła. Każda lampa, poza swoją oczywistą użytecznością pełni również rolę dekoracyjną. W przypadku kinkietów, rola dekoracyjna jest szczególnie ważna, gdyż znajdują się one zwykle na centralnej ścianie, w dość szczególnym miejscu. Wybierając designerski kinkiet możemy mieć więc pewność, że będzie on sam w sobie ciekawą dekoracją, a wypływające z niego światło spotęguje ten efekt. Dodatkowo, kinkiety do salonu bardzo dobrze sprawdzają się również jako punkty świetlne, mające na celu oświetlenie innej dekoracji w postaci obrazu, zdjęcia, a nawet ściany, tworząc tym samym stylowy klimat wnętrza.

Jak wybierać kinkiety do salonu?

Stworzenie stylowego wnętrza jest zawsze sporym wyzwaniem. W końcu wiele elementów musi zostać dopasowanych tak, aby w efekcie końcowym tworzyły spójną całość. Urządzając wnętrze od zera, zadanie jest stosunkowo proste, ponieważ możemy zastanawiać się nad różnymi koncepcjami przed finalnym zakupem. Natomiast w przypadku urządzonego już pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak styl mieszkania, a więc obecne już meble, dodatki; intensywność światła, którą pragniemy uzyskać oraz elementy mieszkania, które kinkiety w salonie będą ewentualnie doświetlać.

Intensywność światła kinkietów

Zastanawiając się nad tym jaką intensywność światła mają prezentować kinkiety, warto zwrócić uwagę na obecne już w pomieszczeniu źródła oświetlenia. Jeśli więc nawet po włączeniu światła, mieszkanie jest zbyt ciemne, warto zastanowić się nad takimi kinkietami, które będą tego światła dodawać. Są to takie lampy, w których żarówki nie są do końca ukryte. Jeśli jednak kinkiety mają pełnić rolę dekoracyjną, a światło z nich wypływające będzie jedynie estetycznym dodatkiem, można rozważyć wybór kinkietów, z których wydobywające się światło jest światłem odbitym od ściany.

Kinkiety do salonu a styl mieszkania

Styl mieszkania to kluczowe zagadnienie, które pozwala wybrać idealne kinkiety do salonu. Szeroki wybór kinkietów pozwala na zakup lampy naściennej w każdej stylistyce, od nowoczesnej, po klasyczną, industrialną i rustykalną. Dzięki temu, kinkiet może być minimalistycznym, nowoczesnym panelem, elegancką lampą z kloszem, lampą magazynową, czy też drewnianą deską emitującą światło. Okazuje się więc, że każde mieszkanie, niezależnie od stylu może posiadać efektowną, świetlną ozdobę na ścianie.

Co będą oświetlać kinkiety?

Kolejnym punktem, nad którym warto się zastanowić jest to, co zamierzamy oświetlić za pomocą kinkietów. Jako dekoracja ścienna, kinkiety bardzo dobrze prezentują się na głównej ścianie salonu. Rozmieszczenie kinkietów jest tutaj dowolne, jednak z reguły umieszcza się je w odpowiednim odstępie na odpowiedniej wysokości. Jeśli jednak kinkiety do salonu mają podświetlać obraz, warto wybrać takie lampy naścienne, których źródło światła będzie skierowane na dekorację. Można to osiągnąć umieszczając kinkiet ze światłem wyprowadzonym do dołu, do góry, bądź z boku. Jeśli zaś kinkiet ma prezentować piękną, designerską ścianę w postaci cegły, betonu, surowych desek, a nawet tapety, warto wybierać takie lampy, z których wydobywające się światło będzie delikatnie rozproszone.

Światło z dołu, z góry, a może z dwóch stron kinkietu?

Ogromną zaletą kinkietów do salonu jest to, że pozwalają one na dekorowanie mieszkania za pomocą samego światła. Trzeba przyznać, że rozproszone światło bardzo dobrze się prezentuje, podkreślając atuty mieszkania. Z tego powodu, warto się zastanowić nad tym, z której strony wydobywać się będzie światło, a w tej kwestii opcji jest wiele. W przypadku sporej części kinkietów, kierunek światła może być dowolnie odwracany, dlatego osoby, które lubią coś zmieniać w swojej przestrzeni nie muszą się ograniczać. Kierunek światła jest związany z jego intensywnością, dlatego projektując swój wymarzony salon, warto wziąć pod uwagę obie te rzeczy.

Kinkiety do salonu dają możliwość zaaranżowania oryginalnej przestrzeni

Kinkiety w salonie zapewniają wiele ciekawych możliwości podczas aranżowania przestrzeni mieszkaniowej. Z tego powodu, mogą być rozmieszczone właściwie dowolnie. W przypadku dużych salonów, mogą one pełnić rolę delikatnego źródła światła w miejscach mało oświetlonych lub przechodnich. Z kolei kinkiety kierunkowe to bardzo dobra alternatywa dla lamp stojących w kąciku czytelniczym, czy w domowym miejscu pracy biurowej. Dzięki temu, kinkiety stanowią ciekawe pole do popisu dla zawodowych projektantów oraz osób, które własnoręcznie kreują swoją wnętrze na przytulną oraz przede wszystkim funkcjonalną przestrzeń mieszkaniową.