Lampy do łazienki

Aktualnie przeglądasz 41 produktów z kategorii Lampy do łazienki. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 41 z 41 ofert

Światło ma ogromne znaczenie dla wygody i nastroju, ponieważ zależą od tego biorytmy człowieka. Ta właściwość światła pozwala tworzyć różnorodne efekty w łazience. Oświetlenie do łazienki, które ma określone przeznaczenie funkcjonalne jest bardzo ważne. Tutaj wykonywane są różne zabiegi higieniczne: kąpiele, pranie, co oznacza, że oświetlenie musi być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne, bezpieczne i estetyczne. Ponadto wszyscy postrzegają łazienkę, jako miejsce relaksu, w którym można złagodzić zmęczenie.

Światło dzienne i sztuczne – jakie oświetlenie łazienkowe zastosować?

Światło dzienne w łazience jest ważne dla wielu osób, ponieważ naturalne źródło światła wspiera biologiczny rytm i ma działanie stymulujące. Łazienki ze światłem dziennym są zawsze pożądane, ponieważ do ich wentylacji wystarczy otworzyć okno. Jednak w większości domów znajdują się pomieszczenia bez okien, w których nie ma dostępu do światła dziennego, dlatego konieczne jest oświetlenie elektryczne. Lampy do łazienki to subtelne plafony, które mogą być instalowane zarówno, jako oprawy sufitowe jak i ścienne. Takie lampy mają większą szczelność, dzięki czemu mogą być bezpiecznie wykorzystywane w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności. Atrakcyjne lampy sufitowe dostępne w kształcie kwadratu, okręgu, graniastosłupa w delikatnym białym i chromowanym odcieniu, podkreślając zamysł aranżacyjny właściciela mieszkania.

Koncepcja inteligentnego oświetlenia do łazienki

Ciepłe lub zimne światło, co kryje się pod kolorowymi nazwami oświetlenia? Które zastosować do lampy łazienkowej? Ciepłe światło ma żółtawy odcień i temperatury poniżej 3300 stopni Kelvina. To przyciemnione światło postrzegane jest, jako szczególnie przyjemne. Światło o neutralnym odcieniu wydaje się raczej typowym sztucznym światłem i tworzy swobodną atmosferę.Tylko od temperatury światła powyżej 5500 stopni Kelvina pojawia się barwa porównywalna do naturalnego o działaniu stymulującym.

Na przykład dobra stylizacja wymaga naturalnego oświetlenia do łazienki. Dlatego lustra lub szafki z lustrem z reguły są wyposażone w lampy fluorescencyjne, aby zapewnić rodzaj światła jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Należy pamiętać, że oświetlenie działa w oparciu o energooszczędną technologię LED. Najczęściej wykorzystywane są takie lampy łazienkowe jak kinkiety z efektownymi mlecznymi lub przezroczystymi oprawami w różnych rozmiarach i kształtach.

Takie oprawy mogą mieć jedno lub więcej źródeł światła, umieszczonych obok siebie.To piękne oprawy o geometrycznych kształtach. Klosze owalne, w formie trójkąta, kuli lub walca doskonale sprawdzają się tym pomieszczeniu. Przybierają designerską stylizację, dzięki czemu można je zastosować w każdej aranżacji łazienki. Nowoczesne kinkiety, które cieszą się dużym zainteresowaniem klientów dostępne w kształcie prostokąta zakrywając żarówkę. Inne formy takiego oświetlenia łazienkowego to oryginalne prostopadłościany z kloszem w mlecznym kolorze z chromowanym wykończeniem.

Spektakularne podkreślanie kolorów za pomocą lamp łazienkowych

Aby osiągnąć określone efekty w łazience, można wykorzystać do tego odpowiednie odcienie światła wykorzystując do tego oświetlenie łazienkowe. Za pomocą wąskiego paska światła można stworzyć indywidualny akcent w swojej łazience. Na przykład żółty odstrasza smutek i pobudza, pomarańczowy tworzy atmosferę radości i ciepła. Kolor zielony ma działanie uspokajające i lecznicze. Do odpoczynku i relaksu nadaje się niebieski kolor, który wraz z ciepłymi tonami najlepiej nadaje się do zabiegów wodnych.

Pomieszczenie należy podzielić na strefy wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Byłoby miło zapewnić możliwość oddzielnego kontrolowania grup urządzeń. Wtedy będzie można zmienić oświetlenie w zależności od nastroju i potrzeb: jasne dla ożywiającego porannego prysznica, stłumione i relaksujące do wieczornej kąpieli z pianką. W tych samych celach można ustawić ściemniacz i dostosować jego jasność. Lampy do łazienki najczęściej umieszczane są na suficie, na ścianie, nad lustrem lub po jego bokach.

Dekoracja pomieszczenia za pomocą lamp do łazienki

Część pomieszczenia zarezerwowana jest specjalnie na zabiegi wodne i wymaga osobnego oświetlenia, zwłaszcza, jeśli prysznic lub wanna znajdują się za ścianą działową. Funkcjonalne oświetlenie do łazienki można uzupełnić miękkim lub dekoracyjnym oświetleniem. Aby stworzyć przyjemną atmosferę, odpowiednie są urządzenia o ciepłym białym lub kolorowym blasku.

Wybierając urządzenia do strefy kąpieli, nie można zapominać o bezpieczeństwie i preferować modele o wysokim stopniu ochrony IP. Takie produkty są całkowicie pyłoszczelne, a kontakt z wodą nie wpływa na ich wydajność. W wilgotnych pomieszczeniach najlepiej nadają się lampy łazienkowe LED z wbudowanymi elementami świetlnymi: łatwiej im zapewnić odpowiedni stopień ochrony. Przemyślane oświetlenie łazienki sprawi, że codzienne zabiegi pielęgnacyjne będą przyjemne, najważniejsze jest to, że lampy zastosowane w projekcie powinny być wysokiej jakości.