Lampy do salonu

Aktualnie przeglądasz 230 produktów z kategorii Lampy do salonu. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 230 ofert


Salon jest miejscem, w którym domownicy relaksują się, przyjmują gości, a dla niektórych staje się miejscem pracy. Dlatego bardzo ważny jest wybór oświetlenia do salonu. Odgrywa ono kluczową rolę w procesie tworzenia przytulnej atmosfery. Zakres urządzeń do tego pomieszczenia jest bardzo szeroki, co pozwala bez problemu wybrać optymalne rozwiązania dla różnych stylów. Wszystkie z nich można podzielić na trzy klasy: górne światło (lampy wiszące, lampy sufitowe), dodatkowe (kinkiety, lampy stołowe, lampy podłogowe), akcentowe (podświetlenia do obrazów, spoty, reflektory).

Różne rodzaje lamp do salonu

Różnorodne lampy do salonu, pozwalają wybrać model harmonijnie łączący się z aranżacją pomieszczenia. Można dopasować je do wyposażenia wnętrza w klasycznym, skandynawskim, loftowym lub nowoczesnym stylu. Staną się one potężnym narzędziem do zagospodarowania przestrzennego. Zainstalowanie ekskluzywnej sufitowej lampy w salonie w połączeniu z modyfikacjami ścian umożliwi zmianę charakteru oświetlenia, a tym samym panującej atmosfery. Plafony doskonale harmonizują z każdym wnętrzem. Oświetlenie z nich rozchodzi się po suficie, oświetlając cały salon. Modele naścienne takie jak kinkiety są w stanie wizualnie powiększyć powierzchnię pomieszczenia, podkreślając szczegóły wnętrza.

Sufitowe i wiszące lampy do salonu

Szeroka gama oświetlenia do salonu pozwala znaleźć rozwiązanie każdego problemu projektowego, producenci oferują lampy ze szkła, metalu i tekstyliów, drewna i materiałów kompozytowych. Istnieją opcje w klasycznym i nowoczesnym stylu, dla przestronnych i małych pokoi. Salon to wielofunkcyjne pomieszczenie z kilkoma obszarami, które często wymagają dodatkowego oświetlenia. Wybierając do niego lampę wiszącą, można wybrać jeden obszerny produkt lub złożyć zestaw kilku identycznych urządzeń średniej mocy.

Obie opcje pomogą stworzyć naturalne, wszechstronne, ale niezbyt jasne oświetlenie, niezbędne do stworzenia przytulnej atmosfery. Wiszące lampy w salonie mogą być wspaniałą ozdobą, jednocześnie doskonale spełniając jego główną funkcję - oświetlenie. Różnorodne produkty, różnią się liczbą źródeł światła, kolorystyką i intensywnością dekorów. Oryginalne modele często wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki oświetleniowej, dzięki czemu stają się udanym dodatkiem do wystroju wnętrza. Pięknie wyglądają białe lampy sufitowe a także czarne wiszące lampy w salonie które podkreślają wyposażenie wnętrza i stanowią jego niezwykłą ozdobę.

Punktowe i wpuszczane oświetlenie w salonie

Punktowe lampy do salonu zapewniają optymalny poziom oświetlenia. Ze względu na cechy konstrukcyjne można je montować na suficie i łukach. Różnorodność form pozwala wybrać idealną opcję. Oprawa oświetleniowa może nadać wnętrzu niezwykły i stylowy wygląd. Wpuszczane oświetlenie salonu może być obrotowe i stacjonarne. Korpus może być wykonany z metalu, plastiku i szkła z dekoracją i bez. Takie oświetlenie może być używane, jako główne i dodatkowe źródło światła. Lampy punktowe są doskonałym wyborem do organizacji jednolitego oświetlenia lub podziału pomieszczenia na kilka obszarów funkcjonalnych.

Kinkiety, reflektorki to funkcjonalne lampy do salonu

Oświetlenie do salonu instalowane na ścianie wyróżnia się wielofunkcyjnością, różnorodnością efektów świetlnych. Włączenie kinkietów do innych opraw oświetleniowych pozwali zrealizować wymarzony projekt, stworzyć odpowiedni poziom oświetlenia. Kinkiety, reflektorki (ścienne, sufitowe, pojedyncze, na listwie) emitują przyjemne miękkie, jednolite światło doskonale wpływające na odprężenie.Światła akcentujące są tworzone w celu zwrócenia uwagi na niektóre szczegóły wystroju. Wybrane reflektorki do salonu wytwarzają światło kierunkowe, modele często posiadają strukturę obrotową, co daje możliwość skierowania strumienia światła w odpowiednim kierunku.

Podłogowe lampy do salonu

Lampy podłogowe to urządzenia oświetleniowe, które zapewniają przytulność i komfort w każdym pomieszczeniu. Najczęściej tego typu lampy są używane w salonie. Oryginalne nietypowe modele mogą stać się stylowym detalem pokoju i ozdobić go, dlatego zaleca się wybór podłogowej lampy do salonu w oparciu o ogólny styl. Konstrukcja składa się ze stojaka pełniącego funkcję nóg oraz abażura, który może być wykonany z tkaniny, tworzywa sztucznego i innych materiałów. Modele są lekkie i bardzo mobilne. Istnieje kilka odmian:

  • Klasyczny - z jedną lampą i miękkim światłem
  • Do czytania - z dwiema lampami i regulowanym statywem
  • Dekoracyjne - o różnych rozmiarach i kolorach.

Stołowe lampy do salonu

Stołowe lampy w salonie pomogą wygodnie pracować, haftować lub czytać książki. Prawidłowo wybrany model może stać się stylowym dodatkiem i ozdobą wnętrza, dlatego przy wyborze należy wziąć pod uwagę jego orientację stylistyczną. Urządzenia różnią się funkcjonalnością i praktycznością. Różnorodność kształtów i kolorów umożliwia zakup produktu idealnie dopasowanego do każdego salonu.

Oświetlenie do salonu w zależności o aranżacji stylistycznej wnętrza

Ogólny styl pomieszczenia to ważny parametr, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem lampy oświetleniowej do salonu. Eleganckie ażurowe lampy a także modele z abażurami z tkaniny, będą pasować do klasycznego otoczenia. Niezwykłe lampy świecowe dodają elegancji w stylu klasycznym. W przypadku stylu hi-tech lub nowoczesnym, należy zwrócić uwagę na czarne lampy do salonu. Często różnią się prostymi, zwięzłymi formami. Jednak w przypadku pomieszczeń urządzonych w surowym stylu Loft najbardziej odpowiednie będą lampy druciane, które mimo minimalistycznego designu przykuwają uwagę. Urządzając salon w stylu skandynawskim warto zwrócić uwagę na białe lampy wiszące lub sufitowe, które w połączeniu z oświetleniem ściennym tworzą oryginalną aranżację oświetlenia do salonu.