Czarne plafony

Aktualnie przeglądasz 17 produktów z kategorii Czarne plafony. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 17 z 17 ofert

Wszelkiego rodzaju przestrzenie użytkowe oraz mieszkalne wymagają odpowiedniego oświetlenia. Niewystarczająca ilość światła przekłada się na ponury wygląd wnętrza oraz jego niepraktyczność. Tak samo w przypadku przestrzeni biurowych, jak również pokoi hotelowych, czy salonu lub kuchni, niezbędne jest odpowiednie rozplanowanie oświetlenia. Wiąże się to z z wykorzystaniem nie tylko głównego źródła światła, zajmujące miejsce centralne na suficie, ale również z wykorzystaniem elementów dodatkowych, które pomogą doświetlić przestrzeń lub zredukować ilość światła, poprzez wykorzystanie tylko mniejszych lamp, jeśli nie zachodzi potrzeba pełnego oświetlenia pokoju. W tego typu sytuacja świetnie sprawdza się plafon czarny.

W jakie przestrzenie wkomponowuje się czarny plafon?

Istnieje powiedzenie, że czarny kolor pasuje do wszystkiego. To stwierdzenie często odnosi się do mody ubraniowej, nowoczesnych stylizacji, także gustownych, klasycznych i stonowanych, a jednocześnie zawierających w sobie pierwiastek tajemniczości. Podobna zasada może być wykorzystywana w przypadku projektowania wnętrz. Te, uniwersalne produkty, którymi są czarne plafony z powodzeniem mogą być umieszczone w przestrzeniach mieszkalnych. Świetnie sprawdzą się jako oświetlenie dodatkowe do sypialni. Idealnym miejscem na ich zamontowanie będą okolice łóżka lub garderoby, czy szafy przesuwnej, jeśli takowe znajdują się w sypialni. Można też rozważyć, czy plafon w kolorze czarnym nie powinien znaleźć się nad toaletką, jeśli jest ona często użytkowana. Dodatkowe światło ułatwi nakładanie makijażu.

Elegancka przestrzeń poprzez plafony czarne

Szereg lokali gastronomicznych, w tym eleganckie restauracje, cenią sobie możliwość wykorzystania nowoczesnych elementów wystroju wnętrza. Wykwintne potrawy idą w parze z wyszukanym wnętrzem, noszącym znamiona dobrego gustu, elegancki i szyku. Tego typu miejsca są świetnie zarówno na rocznice, jak również na to, aby umieścić w nich plafony czarne. Świetnie sprawdzą się na ścianach w okolicach stolików lub na suficie, bezpośrednio nad nimi. Mogą również znaleźć się nad barem.

Plafon czarny oraz jego zalety

Podstawowym atutem tego produktu jest wszechstronność jeśli chodzi o jego wykorzystanie. Sprawdza się w małych pomieszczeniach, jak pokoje przejściowe, korytarze, nawet schowki. Dodatkowo szeroki wybór produktów, zarówno pod względem designu jak również wielkości, pozwala dostosować intensywność światła do konkretnej przestrzeni. Z uwagi na swój płaski kształt plafony czarne świetnie komponują się z sufitem lub ścianą i są niemal niewidoczne.

Z jakim wystrojem wnętrz łączą się plafony czarne?

W zasadzie nie istnieje tutaj ograniczenie. Dowolność kombinacji jest ogromna. Czarny to kolor uniwersalny, który może komponować się z przestrzeniami, gdzie dominują jasne, nawet beżowe lub białe barwy, także żółtawe. Doskonale sprawdzi się w chłodnych, grafitowych, marmurowych przestrzeniach, dlatego chętnie bywa stosowany w biurach i urzędach. Dodatkowo czarne plafony wpasowują się w bardziej wyraziste przestrzenie, w których kolorystyka jest odważna, występuję czerwienia, barwy bordowe, czy purpura.

Doskonałe światło dodatkowe poprzez plafony

Wiele pomieszczeń potrzebuje dużej ilości światła. Nie zawsze jest ono jednak wymagane. Miejsca takie, jak salony, czy kuchnie, obok intensywnego światła rozproszonego, potrzebuję również lamp punktowych, które doskonale oświetlą konkretne miejsce, jak blat roboczy, miejsce do czytania, czy po prostu pozwolą na redukcję kosztów związanych z oświetleniem poprzez wykorzystanie niewielkich, energooszczędnych lamp. Do tego typu zadań świetnie pasują plafony. Wspomagają światło główne oraz ułatwiają większą kontrolę nad jego intensywnością.

Cena za plafony czarne

Ceny przy okazji tego rodzaju produktów są zróżnicowane. Wiele zależy od producenta. Ważne są również materiały, z których wykonane zostały poszczególne elementy. Warto wziąć pod uwagę fakt, że plafon to produkt przeznaczony do wieloletniego użytkowania, dlatego najczęściej jego cena jest adekwatna do wytrzymałości, a energooszczędna technologia sprzyja redukcji kosztów za energię elektryczną. Także względy estetyczne przemawiają za kupnem tego typu produktów. Mogą być umieszczane na klatkach schodowych, w wąskich przejściach, czy dużych przestrzeniach. Ich uniwersalność i szeroki wybór przekładają się na szeroki wybór produktów.

Czy warto kupić plafon w kolorze czarnym?

Poprzez uniwersalną kolorystykę, nowoczesny design, wysokiej jakości materiały zastosowane do produkcji, jest to produkt warty uwagi. Świetnie komponuje się w nowoczesnych przestrzeniach, z powodzeniem może być elementem wystroju wnętrza użytkowego, jak biuro, czy restauracja, ale także doskonale pasuje do mieszkań. Nie istnieją ograniczenia, jeśli chodzi o sam rodzaj pomieszczenia, w którym czarne plafony powinny zostać umiejscowione. Jednak jeśli rozważamy jego montaż w łazience, warto zwrócić uwagę na fakt, czy dany produkt dostosowany jest do pracy w miejscach, gdzie występuje wilgoć.