Lampy do sypialni

Aktualnie przeglądasz 213 produkty z kategorii Lampy do sypialni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 213 ofert


Sypialnia powinna być przytulna i funkcjonalna, piękna i sprzyjać relaksowi, romantyczna i wygodna, aby można było odpocząć po męczącym dniu, spać spokojnie i zregenerować siły. Przemyślane wnętrze, ergonomiczne meble i odpowiednie światło pomogą uczynić pokój wygodnym. Być może jedną z najważniejszych kwestii jest aranżacji oświetlenia w sypialni. Duży wybór opraw oświetleniowych produkowanych jest w wielu stylach, co zapewnia naturalną swobodę wyobraźni, warto jedna rozważyć kilka przydatnych zasad i wskazówek.

Jakie oświetlenie do sypialni wybrać, aby uzyskać oazę relaksu?

Jasne źródła o niskiej temperaturze światła (5000 K lub wyższej) nie nadają się do relaksacji, ponieważ pobudzają aktywność mózgu. A zbyt wiele tego światła przed snem może prowadzić do bezsenności. Aby się odprężyć i czuć się komfortowo, ludzie potrzebują rozproszonego światła o umiarkowanej jasności w ciepłym odcieniu (3000 K). Odpowiednio dobrane lampy do sypialni pozwolą się wyciszyć przed nocnym wypoczynkiem.

Najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie do sypialni z równomiernie rozproszonymi promieniami światła odbitymi od sufitu. Pierwszą rzeczą, którą właściciel mieszkania powinien zrobić w mniej lub bardziej przestronnej sypialni będzie zainstalowanie odpowiedniej lampy sufitowej, która nie tworzy głębokich cieni, ostrych granic przejścia światła, irytujących plam świetlnych i olśnienia. W tym przypadku pod sufitem nie ma miejsca na kryształowy żyrandol z dwunastoma rogami lub tajemniczą futurystyczną lampę meduzy wyposażoną w okrągły taniec licznych lamp halogenowych.

Miękki blask i optymalne rozproszenie uzyskują lampy do sypialni dzięki obecności odcienia nieprzezroczystego matowego lub nawet mlecznego szkła lub tekstylnego abażuru o neutralnych pastelowych kolorach. Tworzą one przyjemną przytulną atmosferę, a nawet w ciemnym fioletowym lub czarnym stylu, przywołując tajemnicę i romantyczny nastrój.

Najbardziej odpowiednie lampy do sypialni

Nawet, jeśli ktoś bardzo lubi, gdy w pomieszczeniu jest dużo światła, powinien pamiętać, że jest to miejsce odpoczynku, dlatego powinno być w nim miękkie, płynne i lekko rozproszone oświetlenie. Projektanci do aranżacji oświetlenia w sypialni najczęściej wybierają różnego rodzaju lampy podłogowe z abażurami z grubej tkaniny, lampy stołowe w stonowanych kolorach oraz kinkiety dopasowane do stylistyki wnętrza. W pomieszczeniu można swobodnie eksperymentować ze światłem, urzeczywistniać swoje najdziwniejsze fantazje.

Można ukryć źródła światła w najbardziej niespodziewanych miejscach, osiągając dzięki temu sposób postrzeganie przestrzeni i budować tajemniczą atmosferę. Kolejnym interesującym rozwiązaniem do organizacji oświetlenia do sypialni jest zastosowanie kilku źródeł światła znajdujących się w różnych częściach pokoju. Gdy są ustawione pod pewnym kątem, można uzyskać oryginalny wynik.

Należy skrupulatnie przemyśleć schemat oświetlenia, uwzględniając tak ważne pobudki, jak wysokość sufitu, wielkość pokoju, ilość mebli i akcesoriów a także umieszczone lustra oraz innych elementy odblaskowe. Należy z góry wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe oświetlenie, ale także obecność dekoracyjnych lamp do sypialni, jeśli zostaną one wprowadzone do wnętrza. Innowacyjne technologie i duży wybór opraw oświetleniowych wspiera spełnienie każdego pomysłu, jeśli odpowiednio przestrzega się głównych zasad i przydatnych wskazówek.

Sztuczne oświetlenie do sypialni w postaci funkcjonalnych lamp

Należy określić rodzaj sztucznego oświetlenia w sypialni: lepiej, jeśli światło jest ciepłe i można dostosować jego jasność. Warto rozwiązać ten problem, instalując przełącznik ze ściemniaczem tzn. funkcją regulacji głównego źródła światła. Pomoże to nie tylko oświetlić poszczególne części sypialni, ale również pozwoli zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej. Optymalnie praktyczny system oświetlenia staje się funkcjonalny, jeżeli wykorzystane zostaną trzy najważniejsze rodzaje źródeł światła. Należą do nich:

  • Oświetlenie główne albo sufitowe. Należą do nich lampy wiszące, sprawdzą się także lampy sufitowe z ciemnymi kloszami lub reflektorki wbudowane w sufit.
  • Oświetlenie lokalne lub kierunkowe światło w miejscu pracy. Należy do niego oświetlenie ścienne, są to lampy do sypialni wiszące, wszelkiego rodzaju kinkiety, a także lampy stołowe i podłogowe.
  • Oświetlenie pełniące funkcję dekoracyjną. Mogą to być listwy LED na całym obwodzie pomieszczenia, w tym na podłodze, ścianie i suficie.

Aby uzyskać pełną perfekcję systemu oświetleniowego, zaleca się stosowanie wszystkich trzech rodzajów oświetlenia. W przypadku dużego pokoju można bezpiecznie wybrać duże lampy podłogowe i kinkiety ścienne o najbardziej fantastycznym wystroju. Ale w małej sypialni bez wątpienia lepiej jest używać lamp do sypialni o skromnych rozmiarach o klasycznych i surowych formach.

Lampy stołowe i podłogowe do sypialni

Stołowe lampy do sypialni bardzo dobrze wykonują funkcję miejscowego oświetlenia strefy nocnej, dzięki temu szybciej można znaleźć okulary czy telefon na stoliku nocnym. Doskonale uzupełniają stylowe wyposażenie pomieszczenia. Wystarczy uwzględnić jedną zasadę: im mniejsza lampka stołowa, tym powinna być wyższa jej podstawa. Istotne jest, utworzenie prawidłowego kąta oraz oświetlenie miejsca do czytania.

Ustawiając niskie lampki nocne z niewielkim abażurem, intensywnie rozjaśni się stolik, jednak krawędź łóżka oraz poduszki znajdą się w cieniu. Podstawową zasadą, której należy przestrzegać przy wybieraniu oświetlenia do sypialni, jest odpowiednia jasność, aby zagwarantować idealne warunki do czytania. Do tego celu odpowiednie będą ściśle utkane abażury ze strumieniem światła skierowanym w dół łóżka.

W przypadku oświetlenia podłogowego, dostępne są różne metody wykorzystania go w pokoju wypoczynkowym. Dobrym pomysłem może okazać się użycie podłogowej lampy do sypialni, jako pomocniczego źródła światła, przydatnego przy oglądaniu telewizji. Te oprawy od zawsze są najlepszymi towarzyszami foteli, w których domownicy przyjemnie spędzają czas.