Brązowe lampy

Aktualnie przeglądasz 31 produktów z kategorii Brązowe lampy. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 31 z 31 ofert

W ostatnim czasie nasilił się trend, aby w nowoczesnych wnętrzach używać tylko jasnych kolorów. W mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim dominuje czysta biel. Dzięki temu nawet małe lokale optycznie wydają się większe niż są w rzeczywistości. Jednak spędzanie czasu w miejscach, które są urządzone tak surowo może w dłuższej perspektywie działać niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców. W związku z tym warto ocieplić pomieszczenie ciemniejszymi dodatkami. Dobrym pomysłem będzie na przykład lampa brązowa w salonie, albo sypialni.

Ocieplanie wnętrza za pomocą oświetlenia i dodatków.

Wybór odpowiedniego oświetlenia jest kluczowy, aby stworzyć odpowiedni nastrój w danym pomieszczeniu. Jeśli salon jest urządzony w skandynawskim stylu to warto pokusić się o zamontowanie ażurowej, brązowej lampy w centralnym miejscu na przykład nad kanapą. Kolorystycznie do takiego zestawienia będą pasować dodatki np. wazony i doniczki w odcieniach brązu oraz szarości. Dzięki wspomnianemu połączeniu salon zamieni się w ciepłe miejsce, gdzie mieszkańcy domu będą z przyjemnością odpoczywać. W sypialni, aby nadać wnętrzu nieco intymności sprawdzi się lampa brązowa w formie kinkietu. Warto zainstalować zewnętrzny ściemniacz światła, aby przed snem nie pobudzać ostrymi bodźcami świetlnymi układu nerwowego.

Lampa brązowa w pokoju dziecięcym.

Wnętrza przeznaczone dla dzieci zwykle kojarzą się z różem lub błękitem. Jednak coraz więcej rodziców stawia na neutralny wystrój dziecięcych pokoików. Miejsce przeznaczone dla malucha powinno być urządzone w stonowanych barwach, aby młody człowiek nie był atakowany wieloma bodźcami, szczególnie przed snem. W pokoju dziecka warto zadbać o ciepłe, delikatne oświetlenie, przy którym maluch będzie mógł spokojnie zasnąć. Lampka nocna z brązowym kloszem da delikatną poświatę i idealnie sprawdzi się jako źródło światła podczas usypiania pociechy. Jeśli dziecko boi się spać przy całkowicie zgaszonym świetle, można zainstalować kinkiet i zewnętrzny ściemniacz światła, aby móc sterować oświetleniem i zredukować je niemal do minimum.