Plafony

Aktualnie przeglądasz 118 produktów z kategorii Plafony. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 118 ofert


Lampy plafony - ciekawe rozwiązanie!

Na rynku można znaleźć naprawdę bardzo dużo rodzajów lamp zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. W nowocześnie urządzonych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się palfony. Są one bardzo często wybieraną formą oświetlenia domów. Charakteryzują się one niezwykle atrakcyjnym i ciekawym wyglądem. Dzięki temu z powodzeniem znajdą swoje miejsce w różnych wnętrzach, świetnie sprawdzają się w salonach, sypialniach, łazienkach, a także w piwnicach czy nawet w zwyczajnych pomieszczeniach gospodarczych. W ofercie naszego sklepu dostępna są różne rodzaje plafonów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Czym są plafony?

Plafony to specjalne lampy sufitowe lub lampy ścienne. Zwykle plafon to lampa natynkowa, zwykle okrągła z kloszem odkręcanym, która jest wyposażone w czujnik ruchu lub w czujnik zmierzchu. Może one mieć różne kształty, kolory i wielkość. Dlatego, świetnie sprawdza się w niemal każdym pomieszczeniu.

Gdzie można je zastosować?

Jak wspomniano wcześniej lampy typu plafony sufitowe można stosować w większości pomieszczeń. Plafon sufitowy w szklanej obudowie bardzo często jest montowany w eleganckich salonach i sypialniach. Ma ona ponadczasowy wygląd, jest uniwersalna i dostępna w atrakcyjnej cenie. Dzięki dużej ilości produktów dostępnych w sklepie, można bez problemu dobrać lampę, która emituje światło o odpowiedniej mocy. Wybór jest naprawdę ogromny.

Oświetlenie plafony można także stosować w łazience. Trzeba się jednak upewnić, czy jest dostosowana do możliwości nagłego kontaktu z wodą. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będą plafony hermetyczne, czyli przeznaczone do użytku zewnętrznego.

Z uwagi na to, że w sklepie dostępne jest wiele rodzajów plafonów z powodzeniem można zdecydować się na takie rozwiązanie, które będzie spójne z całą kompozycją pomieszczenia. Dostępne są także plafony nowoczesne lub w stylu retro w dowolnej wersji kolorystycznej. Wybrane lampy montuje się za pomocą specjalnych sprężynek montażowych w otworach, które wcześniej zostały wyfrezowane. Dzięki temu nie zajmują one zbędnego miejsca.

Plafony jako oświetlenie główne i dodatkowe

Lampy plafony mogą pełnić rolę oświetlenia głównego lub mogą być tylko dodatkami. Oświetlenie główne powinno się znajdować w centralnej części pomieszczenia i powinno równomiernie je oświetlać. Większe plafony o odpowiedniej mocy bardzo dobrze sobie z tym radzą. Są one najbardziej popularne w korytarzach, kuchniach czy łazienkach, gdzie powierzchnia użytkowa nie jest tak duża.

Warto zaznaczyć, że do wyboru jest plafon jednopunktowy lub taki, który emituje światło w większej ilości żarówek. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiednio wydajnego oświetlenia.

Jeżeli jednak plafon ma pełnić rolę oświetlenia dodatkowego powinien być przede wszystkim dobrze dobrany do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Dzięki temu lampa podkreśla stylistykę pokoju, eksponuje atuty i maskuje mankamenty. Lampy plafony potrafią stworzyć niepowtarzalny nastrój! Można je umieścić w dowolnej części pomieszczenia np. aby doświetlić strefę wypoczynku, wybrane fragmenty aranżacji itd. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Rodzaje plafonów

Jak wspomniano wcześniej plafony to bardzo często wybierane rodzaje oświetlenia. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje tego typu lamp. Obudowa plafonu może przybierać dowolny kształt zależnie od potrzeb, możliwości i preferencji klienta. W poszczególnych lampach można użyć diod o różnej intensywności.

W sprzedaży znajdą państwo plafony wielopunktowe, które emitują naprawdę dużą ilość światła i świetnie sprawdzą się w roli głównego oświetlanie. Można je dopasować do wyglądu innych lamp znajdujących się w pomieszczeniu np. lamp ściennych lub podłogowych.

Do państwa dyspozycji pozostawiamy wiele możliwości. W ofercie sklepu można znaleźć lampy minimalistyczne, idealne do wnętrz nowoczesnych, a także bardziej klastyczne i artystyczne lampy. Ciekawym rozwiązaniem są także stylizowane lampy.

Warto zaznaczyć, że oświetlenie plafony z powodzeniem można zamontować w aneksie kuchennym, Zabudowa kuchenna będzie się prezentowała niezwykle atrakcyjnie. Ustawienie światła można dostosować do potrzeb i skierować je np. tylko na blat kuchenny, na którym przygotowuje się posiłki lub na płytę kuchenki.

Zachęcamy już dziś do skorzystania z oferty naszego sklepu! Projektując oświetlenie do nowego domu lub wymieniając już istniejące z pewnością warto zdecydować się właśnie na plafony. To ponadczasowe rozwiązanie nigdy nie wyjdzie z mody i wpasuje się do wystroju każdego wnętrza. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu! Nasi pracownicy z pewnością pomogą państwu dokonać dobrego wyboru i wybrać produkt, który najlepiej pasuje do państwa preferencji. Plafony stają się coraz bardziej popularne, dlatego wciąż wprowadzamy do oferty nowe, coraz bardziej atrakcyjne produkty. Dają nieograniczone możliwości! Jak wspomniano wcześniej świetnie sprawdzają się one niemal w każdym pomieszczeniu! Budują niepowtarzalny nastrój i są także bardzo praktyczne.