Lampy wiszące ażurowe

Aktualnie przeglądasz 148 produktów z kategorii Lampy wiszące ażurowe. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 148 ofert


W ostatnich latach wiele się zmieniło w projektowaniu oświetlenia wnętrz: technologia i innowacje projektowe stały się warunkiem wstępnym tworzenia specjalnych opraw oświetleniowych. Jednym z dzisiejszych trendów oświetleniowych są lampy wiszące ażurowe, które zapewniają oświetlenie dekoracyjne. Ich abażury są wykonane w taki sposób, że po włączeniu światła rysują wzory na ścianach. Najczęściej są to ażurowe abażury z otworami lub szczelinami. Takie lampy dają bardzo niecodzienne efekty i same w sobie są przedmiotem projektowania i dekoracji wnętrz.

Nowoczesne lampy wiszące ażurowe

Efektywne i ozdobne światła pod sufitem mogą być rozwiązaniem praktycznym, stylowym i eleganckim. W dodatku takie oprawy jak ażurowe lampy wiszące należą do nowoczesnych rozwiązań jednak z przeznaczeniem do wnętrz urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Niektóre modele mogą nawet wzbudzić nostalgiczny nastrój za dawnymi, dobrymi czasami. Nie jest tajemnicą, że bardzo często jeden drobiazg we wnętrzu jest w stanie ożywić pomieszczenie, nadać mu nowy wygląd i napełnić energią jego mieszkańców.

Nowoczesna oprawa oświetleniowa, jaką stała się ażurowa lampa wisząca to teraz coś więcej niż tylko źródło światła w domu. Jest to raczej przedmiot artystyczny, dzieło sztuki, nowoczesna oda do projektowania w połączeniu z technologią lub po prostu godna dekoracja wnętrza, która zachwyca estetyką i nienaganną funkcjonalnością. Ażurowe wzory są tak różne, że czasami trudno zdecydować się na konkretny model. Ponadto oprócz lamp wiszących, w tej samej serii dostępne są lampy podłogowe, nocne i kinkiety, dzięki czemu można stworzyć niezwykłą designerską kreację wnętrza.

Projektanci z całego świata opracowują unikalne kształty i tworzą nowatorskie rozwiązania techniczne dla lamp, zdając sobie sprawę ze znaczenia nowoczesnych obiektów oświetleniowych, jako elementów wystroju. Wiodące europejskie fabryki do produkcji opraw oświetleniowych na corocznych międzynarodowych wystawach prezentują swoje niezwykłe nowości i sprawdzone już modele, które przeszły do historii nowoczesnego wzornictwa na całym świecie. Obecnie to lampa ażurowa wisząca stała się prawdziwym przedmiotem artystycznym i główną ozdobą każdego wnętrza.

Czy ażurowe lampy wiszące są odpowiednie do męskiej aranżacji oświetlenia?

Płynące refleksy lampy wiszącej ażurowej pięknie odbijają się w okrągłym lustrze na ścianie, a także na błyszczącej powierzchni wspaniałych stolików nocnych. Dlatego można wprowadzać je do sypialni otrzymując niezwykłą grę świateł i cieni. W bardziej męskim i tradycyjnym pomieszczeniu trudno sobie wyobrazić kryształowy żyrandol na suficie, ale ażurowa lampa wisząca po mistrzowsku połączy ciemny odcień metalu, ciepłą barwę klosza i przytulny koc. I chociaż coś takiego z pewnością przyciąga uwagę, to w ogóle nie rani oczu i wygląda w tym wnętrzu dość ekologicznie.

Mówiąc o metalu, należy zauważyć, że pięknie zabarwione elementy lampy na czarno, biało czy złoto mogą się przydać, jeśli ktoś chce dodać trochę blasku do swojego pokoju i szuka sposobu, aby to zrobić. Na przykład sypialnia z trzema małymi lampami wiszącymi zamocowanymi na jednej listwie, staje się doskonałym pomysłem. Pomimo swoich rozmiarów są dość mocne i emitują jasne światło. To także dobry pomysł na dekorację i oświetlenie wnętrza w pokoju młodzieżowym.

Ażurowa lampa wisząca do ultranowoczesnej sypialni

Projektanci wnętrz chętnie wybierają śnieżnobiałą lampę ażurową wiszącą w pięknym kulistym kształcie, jako centralny punkt wnętrza. Jej miękka struktura i niezwykły ażurowy wzór wyglądają tak atrakcyjnie, że wystarczy sięgnąć i dotknąć klosza. Metal, czarne detale, nowoczesne żółte lub brzoskwiniowe żarówki? Czy takie oprawy oświetleniowe mogą dobrze prezentować się w sypialni? Okazuje, że tak, ponadto wiele osób uznaje takie lampy za szczyt szyku i doskonałe podkreślenie stylu modernistycznego lub industrialnego.Taka ażurowa lampa wisząca wygląda bardzo ekskluzywnie, chociaż producent wykorzystał metal, jako główny materiał do stworzenia swojego produktu. Okazuje się, że nie trzeba zbytniej ekstrawagancji aby otrzymać efektowne i efektywne źródło światła.

Gdzie zastosować jeszcze ażurowe lampy wiszące?

Korytarze pozwalają na zastosowanie oryginalnego wystroju oświetleniowego. Czarne lampy wiszące ażurowe z kryształkami nadadzą bajecznego wyglądu tej pozornie bezpretensjonalnej przestrzeni. Wskazówka, aby uzyskać najlepszy efekt, warto pomalować sufit i ściany na ten sam kolor. Jeśli ktoś zdecyduje się nadać pomieszczeniu oryginalności za pomocą dekoracyjnej lampy rzucającej wzór światła i cienia na ściany i / lub sufit, może uzyskać niezwykły efekt wizualny. Im bliżej ścian i sufitu znajduje się źródło światła, tym wyraźniejszy i bardziej kontrastowy obraz można uzyskać. W związku z tym, jeśli chce się osiągnąć wygładzony obraz, warto umieść ażurową lampę wiszącą w pewnej odległości. Jeśli ma to być tylko wzór na suficie, wystarczy skrócić kabel wiszącej oprawy. Zastosowanie w modelach metalu i szkła wpływa na kontrast wzoru jasno-cienia. Szklany klosz zapewni delikatniejszy kontrast.