Aktualnie przeglądasz 8 produktów z kategorii Lampki nocne do sypialni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.
Idealnym dopełnieniem każdej sypialni jest lampka nocna stojąca na stoliku nocnym przy tuż przy łóżku. Lampki nocne wyposażone są w klosz skupiający światło. Dzięki temu jesteśmy w stanie oświetlić delikatnym, nie rażącym w oczy światłem, niewielką część pomieszczenia. Dzięki temu, że lampka znajduje się w zasięgu ręki tego, kto leży na łóżku, nie trzeba wstawać by ją włączyć lub wyłączyć. To bardzo praktyczne, gdy lubi się spędzać w łóżku więcej czasu przed zaśnięciem.
Lampka nocna w sypialni pełni kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim jest punktem świetlnym, który wprowadza do wnętrza niedużą ilość światła. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie wielu czynności leżąc w łóżku bez konieczności włączania głównego oświetlenia, jakim jest żyrandol czy kinkiety wiszące na ścianach. Lampka nocna ułatwi w łóżku czytanie ulubionych książek czy oglądanie telewizji. Dzięki temu, że zapewnia niedużą ilość światła, może pomagać w zrelaksowaniu i zasypianiu. Ale lampki nocne to także element dekoracyjny, dlatego powinny prezentować się dobrze zarówno po zmroku, gdy są włączone jak i w ciągu dnia.
Aby lampka nocna do sypialni dobrze spełniała wszystkie swoje funkcje, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Zazwyczaj jeśli śpi się samemu, jedna lampka przy łóżku jest wystarczająca. Jeśli dwie osoby mają zamiar korzystać z oświetlenia, to powinno umieścić się po jednej lampce po obu stronach łóżka. Pewnie nie raz pojawiło się pytanie, czy lampka nocna może zastąpić resztę oświetlenia w pomieszczeniu? Odpowiedź jest przecząca. Oprócz lampki nocnej, w pokoju powinno być też oświetlenie zamontowane na suficie lub duża, stojąca lampa podłogowa. Warto też pamiętać, że lampki do sypialni powinny zajmować około jednej trzeciej stolika nocnego. Wtedy będziemy mieć pewność, że otrzymamy wystarczającą ilość światła. Dobrze, gdy lampka nocna w sypialni jest trochę wyższa od stolika nocnego. Znacząco ułatwia to czytanie w łóżku.
Za ogólny wygląd lampek nocnych do sypialni w szczególności odpowiadają klosze, które stanowią główną ich część. Pośród szerokiego wyboru lampek na stoliki nocne można znaleźć te z kloszami wykonanymi ze szkła (błyszczącego, matowego, kolorowego oraz przezroczystego). Mogą być w różnych kształtach, na przykład w postaci kuli lub miski. Jeśli szkło nie do końca nam odpowiada, możemy zdecydować się na abażur, który wprowadzi w pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Klosze mogą być wykonane z materiałów takich jak jedwab, papier, plisowana tkanina, płótno, organza, PVC. Wybierając kolor abażuru pamiętajmy, że biel zapewni najbardziej intensywne światło. Kolorowy klosz da w pomieszczeniu delikatne światło.
Jest wiele rodzajów lampek nocnych. Jednym z nich jest ta z elementami drewna. Takie oświetlenie doskonale sprawdzi się do jasnych sypialni zachowanych w ciepłych odcieniach beżu i brązu. Lampki nocne do sypialni z kwiatowym wzorem i z elementami drewna też będą dobrym pomysłem. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób można ocieplić optycznie wnętrze. Do drewna najlepiej pasują lampki nocne z materiałowymi abażurami o ciekawych splotach. Połączenie ceramiki z drewnem też tworzy estetyczną ozdobę. Zatem lampki nocne powinny wpasować się w wystrój większości sypialni i wyglądać w nich pięknie.
Eleganckie sypialnie od razu kojarzą się z przepychem i stonowanymi kolorami w odcieniach ziemi. Wybierając lampkę do takiej sypialni, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby pasowała do wspomnianego stylu. W bogato zdobionym wnętrzu najlepiej będą prezentowały się lampki nocne do sypialni z elementami szkła oraz połyskującego metalu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się podstawa lampki wykonana z kolorowego szkła czy lampka, której klosz ozdobiony jest kryształkami. Niebanalnie prezentowałaby się również lampka z elementami srebra lub złota, w zależności od tego, jakie wykończenie lepiej komponuje się z urządzanym pomieszczeniem.
Minimalistyczne wnętrza dobrze jest urozmaicić małymi dodatkami. Lampki nocne do sypialni spełnią się w tej roli doskonale. Geometryczne podstawy lampek wykonane z metalu z pewnością przykują uwagę osoby przebywającej w sypialni. Ciekawym rozwiązaniem są także lampki o ciemnych abażurach, które od wewnętrznej strony mają metaliczną, złotą lub srebrna powłokę. Dzięki temu na pierwszy rzut oka wyglądają minimalistycznie jak reszta wnętrza. Jednak po włączeniu lampki nocnej robi się przyjemna atmosfera relaksu za sprawą światła, które zaczyna odbijać się od tej powłoki. Jeśli jednak chcemy zachować pokój w minimalistycznym stylu, to możemy zdecydować się na oświetlenie z podstawą o prostych kształtach. W każdym nowoczesnym wnętrzu dobrze będzie wyglądała lampa nocna do sypialni z gładkim, białym lub czarnym kloszem.