Plafony do sypialni

Aktualnie przeglądasz 3 produkty z kategorii Plafony do sypialni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 3 z 3 ofert

Współczesne budownictwo wiąże się z optymalizacją przestrzeni. Redukcja metrażu wiąże się z podejściem do kwestii budowy domu, czy kupna mieszkania. Duże przestrzenie mieszkalne nie są już tak niezbędne, natomiast kilkupokojowe lokum świetnie sprawdza się nawet dla rodziny. Z tej racji niezbędne staje się optymalne rozplanowanie przestrzeni oraz jej efektywne zagospodarowanie. Jednym z najważniejszych elementów, które mają wpływ na wizualną estetykę pomieszczenia, obok mebli, jest oświetlenie. Dobrze dopasowane źródło światła pozwala wyeksponować przedmioty znajdujące się w pokoju, przekłada się także na atmosferę pokoju. Współcześni producenci lamp dokładają wszelkich starań, aby oferowane przez nich produkty były równie estetyczne, co praktyczne oraz wydajne, dlatego popularne stają się plafony do sypialni, dostępne w wielu stylach.

Plafony do sypialni - jaki typ oświetlenia wybrać?

Sypialnie to często przestrzenie intymne, w których nie spędza się raczej czasu w ciągu dnia. Niejednokrotnie wyposażone są jednak w bardzo praktyczne elementy. Jednym z części ich wystroju stają się szafy przesuwne w pełnej zabudowie. To rozwiązanie pozwala na odpowiednie pomieszczenie dużej ilości ubrań, także prześcieradeł, czy innych rzeczy. Osoby, które mają ograniczony metraż mieszkania traktują sypialnie jako pomieszczenie połączone z garderobą. Dlatego projektanci często uwzględniają także lustra, tak samo na ścianie, jak również na jednym ze skrzydeł drzwi przesuwnych szafy. Z uwagi, iż najczęściej w tego typu pokoju spędza się godziny wieczorne i poranne, niezwykle ważne staje się światło, zapewniające idealne oświetlenie przestrzeni. Świetnie sprawdza się plafon do sypialni, dobrany o odpowiedniej mocy względem przeznaczenia, czy wielkości pomieszczenia.

Dlaczego warto stosować więcej niż jeden typ oświetlenia?

Główne źródło światła najczęściej znajduje się w centralnej części pomieszczenia, na suficie. W tego typu przypadkach świetnie sprawdzi się plafon, który jest produktem wykonanym estetycznie, z dbałością o detale i w oparciu o panujące na rynku trendy. Dodatkowym atutem tego rodzaju oświetlenia jest wykorzystanie rozwiązań energooszczędnych, co pozwala na redukcję zużycia energii elektrycznej. W przypadku przestrzeni sypialnianych nie zawsze potrzebne jest światło intensywne, oświetlające całe pomieszczenie. Dlatego niejednokrotnie, obok łóżek, znajdują się stoliki nocne, a na nich lampy. Jednak nowoczesna aranżacja wnętrz, która coraz chętniej wykorzystuje wszelkiego rodzaju zagłówki, stanowiące nie tylko eleganckie, praktyczne wykończenie, ale również element bardzo wygodny, tego typu rozwiązania oferuje z lampami, stanowiącymi uzupełnienie sypialni. Często są to źródła światła o mniejszej mocy, przeznaczone np. do czytania książek. Dlatego w sypialni świetnie sprawdza się połączenie centralnego oświetlenia z dodatkowymi elementami zastępującymi mocne światło, jak plafon do sypialni niewielkich rozmiarów.

Jak wybrać plafon do sypialni?

Jeśli kupujemy plafon do sypialni, istnieje kilka ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę. Podstawowymi są wielkość sypialni oraz przeznaczenie lampy. Jeśli interesuje nas kupno tego modelu, które zajmie centralne miejsce w pomieszczeniu, bardzo ważna będzie jego moc. Tego rodzaju lampy wykorzystywane są w celu dokładnego oświetlenia pokoju, czy sypialni, dlatego ważna jest ich wielkość oraz ilość żarówek i ich moc. Jeśli jednak interesują nas lampy, które stanowią tylko uzupełnienie montowane nad zagłówkami, czy w okolicach szafy, można skorzystać z rozwiązań mniejszych, które dają przede wszystkim punktowe źródło światła, a tym samym określają tylko kawałek pomieszczenia. Z tego tytułu światłe sypialniane garderoby zyskują bardzo dużo, jeśli w okolicy szafy zamontowano odpowiedni rodzaj światła, jak na przykład plafony do sypialni, co ułatwia poszukiwanie rzeczy w szafie, ale również przeglądanie się w lustrze celem sprawdzenia wyglądu kreacji.

Uniwersalność i żywotność

Zaletą tego produktu jest jego uniwersalność. Oczywiście plafony o sypialni powinny spełniać określone wymogi, związane zarówno z wyglądem, jak i mocą oświetlenia, jednak produkt ten tworzony jest z myślą o trendach panujących obecnie w aranżacji wnętrz, dlatego z powodzeniem może być również zamontowany w kuchni, salonie, pokoju, a nawet łazience - należy jednak pamiętać, że lampy łazienkowe powinny spełniać określone normy, związane z odpornością na wilgoć. Natomiast znacząca liczba produktów, poprzez designerskie kształty, nowoczesną kolorystykę oraz fakt, iż plafony są płaskie i maskują się pod sufitem, czy na ścianie umożliwia ich dowolne umieszczenie.

Plafony do sypialni - wysoka jakość produktu

Dzięki swojej wytrzymałości, także poprzez zastosowanie nowoczesnych diod LED, które są żywotne i energooszczędne, plafony do sypialni są chętnie kupowane przez osoby pragnące zmiany w wystroju wnętrza, czy pracujące nad wykończeniem mieszkania lub domu. Atutem jest możliwość doboru koloru diod, co wpływa na kolorystykę światła i dodatkowo umożliwia wprowadzenie akcentów kolorystycznych w pomieszczeniu, gdzie zostanie umieszczona lampa. W ten sposób można dopasować nie tylko intensywność światła, czy jego wielkość, poprzez odpowiedni dobór wielkości lampy, ale również samą barwę światła, co może być przydatne w przestrzeniach sypialnianych.