Lampy wpuszczane do salonu

Aktualnie przeglądasz 2 produkty z kategorii Lampy wpuszczane do salonu. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 2 z 2 ofert

Prawidłowa organizacja oświetlenia w salonie odgrywa nieocenioną rolę dla komfortu, a nawet zdrowia człowieka. Wszak brak światła, niewłaściwe rozmieszczenie urządzeń oświetleniowych i dobór rodzajów lamp prowadzi do szybkiego zmęczenia, a nawet pogorszenia widzenia. Lampy wpuszczane do salonu mogą pełnić dwojaka rolę: jako oświetlenie główne oraz dodatkowe. Ich główną zaletą jest zwartość, szeroki wybór modeli, niska cena, możliwość akcentowania światła, tworzenie ciekawych kompozycji świetlnych.

Lampa wpuszczana do salonu

Salon to takie pomieszczenie w domu, w którym odpowiednie będzie oświetlenie dowolnego typu. Lampa wpuszczana do salonu na przykład w postaci ruchomych reflektorów stała się już nierozłączną parą z lampą wiszącą, ponieważ ich połączenie wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie.Takie lampy mogą być używane, jako główne światło, jeśli jest ich dużo w pomieszczeniu, ale zwykle są instalowane, aby oświetlić jakiś obszar w salonie. Posiadają mały kąt rozpraszania światła (około 30 stopni), dlatego do normalnego oświetlenia pomieszczenia lub jego części konieczne jest zainstalowanie 1 urządzenia na każde 1,5-2 m 2 powierzchni. Pod względem kształtu i wielkości lampy wpuszczane do salonu mogą być dowolne - wybór jest niezwykle duży. Najczęściej występujące kolory to czerń, biel, srebrny, złoty. Lampy wpuszczane mogą służyć zarówno, jako jasna kompozycja z połączenia lamp, jak i jako osobne elementy tworzące estetyczne wnętrze. Odgrywają kluczową rolę w tworzeniu odpowiedniego oświetlenia w salonie, ponieważ równomiernie rozprowadzają światło, eliminując ostre przejścia i łagodzą kontrasty.

Jakie zadania jakie wypełniają lampy wpuszczane do salonu?

Głównym wymaganiem dotyczącym oświetlenia jest to, że musi ono uwzględniać wszystkie funkcje pomieszczenia. Sufitowe lampy wpuszczane do salonu są zamontowane tak, aby każda grupa urządzeń była włączana osobno - pozwoli to na zmianę klimatu w zależności od potrzeb. Zainstalowanie ich na obwodzie oznacza równomierne oświetlenie każdego kąta salonu. Grupa lamp zamontowanych nad sofą pomoże zwiększyć poziom oświetlenia podczas czytania książek. Rodzaj rozmieszczenia opraw oświetleniowych determinują ich konstrukcje. Warto zauważyć, że oświetlenie sufitowe jest zawsze światłem ogólnym, które oświetla całe lub większość pomieszczenia. W nowoczesnych wnętrzach praktykowany jest brak głównej lampy. W tym przypadku każda dodatkowa oprawa odpowiada za swoją własną strefę, tworząc ogólne oświetlenie salonu.

Lampy wpuszczane do salonu - wielofunkcyjne źródło światła

Lampy wpuszczane do salonu są używane dość często. Urządzenia te są praktyczne i funkcjonalne. Zapewniają jasne doświetlenie i pomagają ozdobić pomieszczenie. Urządzenia te mogą mieć różne wzory, kształty i kolory, co pozwala na urzeczywistnienie najbardziej śmiałych pomysłów projektowych. Salon to pomieszczenie, które potrzebuje miękkiego i rozproszonego oświetlenia. Projektanci wykorzystują wbudowane lampy sufitowe w połączeniu z żyrandolem, aby podkreślić poszczególne obszary funkcjonalne. Ukryte podświetlenie wnęk sufitowych czy gzymsów prezentuje się efektownie i bardzo oryginalnie.

Jeśli zwróci się uwagę na powierzchnię, na której znajdują się lampy wpuszczane, to można zobaczyć tylko ozdobny fragment lampy, reszta w postaci drutów i różnych łączników ukryta jest pod ramą. Jeśli ktoś potrzebuje rozwiązać problem umieszczenia akcentów i podkreślenia lub ukrycia określonych obszarów w pomieszczeniu, najbardziej odpowiednią opcją będzie właśnie taka lampa.

Rynek oświetleniowy oferuje szeroką gamę opraw wpuszczanych w różnych stylach od minimalizmu po klasykę. Urządzenia te korzystnie podkreślą design wnętrza, a nawet staną się jego główną ozdobą. W pomieszczeniach z sufitami podwieszanymi modele sufitowe i wpuszczane staną się doskonałym rozwiązaniem dekoracyjnym. Współczesne trendy pozwalają na tworzenie niezwykle oryginalnych i efektownych kompozycji, jak rozgwieżdżone niebo. Do takiego oświetlenia stosuje się lampy wpuszczane do salonu (punktowe) ułożone w rzędy, uzupełnione wzdłuż obrysu taśmą LED, co tworzy piękny efekt.

Cechy konstrukcyjne lamp wpuszczanych do salonu

  • Bez możliwości kierowania światła - doświetlają przestrzeń znajdującą się bezpośrednio pod nimi, to modele z wyraźnie ukierunkowanym strumieniem światła.
  • Obrotowe i obrotowo-chowane - mogą obracać się i chować zarówno w poziomie, jak i w pionie, umożliwiając zmianę kierunku światła.
  • Spoty - dają największą możliwość stworzenia oryginalnych akcentów. Zwłaszcza, jeśli jest to konstrukcja kilku lamp. W takim przypadku każda lampa można skierować w jego kierunku, zapewniając oświetlenie tylko wydzielonego obszaru.

Lampy wpuszczane do salonu to idealna opcja oświetlenia dla fanów stylów takich jak hi-tech i minimalizm. Produkty takie wyróżnia mocowanie sprężynowe: po zamontowaniu lampy w przygotowanym wcześniej otworze sprężyna prostuje się, co pozwala jej mocno docisnąć do sufitu. Od zewnątrz oprawa zdobiona dekoracyjną nakładką. W przypadku opraw do wbudowania należy zachować szczelinę techniczną między sufitem napinanym a sufitem głównym.

Jak sama nazwa wskazuje, oprawy do wbudowania przeznaczone są do montażu np. we wnęce sufitowej, w ścianie lub w suficie napinanym. Cała część elektryczna takich urządzeń jest całkowicie ukryta, a pozostałe elementy służą do rozpraszania światła. Dlatego przy wyborze takiego sprzętu oświetleniowego radzimy zwrócić uwagę na:

  • Kolor i styl części zewnętrznej
  • Możliwość zmiany kierunku światła (w razie potrzeby)
  • Charakter oświetlenia (kierunkowe lub rozproszone).

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć przy wyborze takiego oświetlenia, jest jego przeznaczenie i wymagana moc. Jeśli cel instalacji jest czysto dekoracyjny (podświetlenie wnęk, lekkie akcenty na akcentach wnętrza), warto zatrzymać się przy bardziej efektownych modelach z równomiernym oświetleniem.