Lampy podłogowe do salonu

Aktualnie przeglądasz 10 produktów z kategorii Lampy podłogowe do salonu. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 10 z 10 ofert

Lampy podłogowe do salonu – modny dodatek w każdym domu

Okazuje się, że zakup właściwego oświetlenia bywa sporym wyzwaniem, nawet jeśli uważamy się za ekspertów w dziedzinie dekoracji wnętrz. Jeśli dodamy do tego, że lampa będzie miała stanąć w widocznym dla wszystkich miejscu, mogą pojawić się kolejne schodki na drodze do nabycia wymarzonego i odpowiedniego modelu. Sprawy nie ułatwia fakt, że lampy podłogowe różnią się od siebie designem, materiałem z jakiego zostały wykonane, funkcjonalnością i przede wszystkim ceną. Jaką zatem należy wybrać, by nadać wnętrzu przytulnego klimatu lub nietuzinkowego charakteru? W naszej ofercie znajdziesz lampy podłogowe do salonu, które są zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie. Dzięki nim możliwe będzie stworzenie przestrzeni odpowiadającej nawet najbardziej wymagającym gustom i indywidualnym potrzebom.

O czym należy pamiętać, przy wyborze lampy podłogowej do salonu?

Oświetlenie wpływa na to, w jaki sposób prezentuje się przestrzeń w naszym domu. Lampy podłogowe w salonie bywają ważną częścią wystroju wnętrza i są dopełnieniem dowolnej aranżacji. Wystarczy dobrać odpowiedni model, by wnętrze nabrało niezwykłego klimatu. Zanim zdecydujesz się na zakup lampy, zwróć uwagę na wielkość salonu, wysokość pomieszczenia, liczbę okien, a także dodatków, jakie się w nim znajdują. Dzięki temu szybciej wybierzesz odpowiednią lampę. Kupując lampy do salonu pamiętaj, by kierować się nie tylko względami estetycznymi i wizualnymi, ale także cechami budowy, które decydują o konkretnym zastosowaniu lampy. Warto iść za nowoczesnymi trendami, według których w pomieszczeniu powinno dominować światło. Zatem lampa podłogowa w salonie nie powinna być jego jedynym źródłem. Dzięki ozdobnym kloszom sprawisz, że lampa oświetli jedynie miejsce, w którym ją ustawisz. Chcąc uzyskać jasne i rozproszone światło lepiej jest wybrać lampę z regulowanym ramieniem i transparentnym kloszem. Lampa podłogowa do salonu w stylu retro bądź z oryginalnymi, ozdobnymi elementami może nadać charakteru w każdym wnętrzu. Wybierając zatem swój model lampy do salonu zwróć uwagę na jej kolor i kształt, by harmonizowały z całym wnętrzem. Wybierając dodatkowe oświetlenie do salonu warto kierować się także funkcjonalnością lampy, jej łatwością w przenoszeniu czy solidnym wykonaniu. Kiedy dokonamy zakupu lampy stojącej do salonu możemy skupić się już na aranżacji. Kierując do góry światło, optycznie zwiększymy przestrzeń, zaś kierując do dołu sprawimy, że nasze pomieszczenie stanie się mniejsze. Nawet w małym salonie może stanąć lampa podłogowa z przezroczystym kloszem, która ustawiona przy oknie automatycznie powiększy cały pokój. Ostateczny efekt wizualny uzyskasz wybierając do swoich lamp podłogowych odpowiednią moc lub kolor żarówek.

Lampy podłogowe do salonu – produkt o wielu zastosowaniach

Stojąca lampa podłogowa do salonu daje swobodę w aranżowaniu wnętrza. Pełni funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Lampy, dzięki temu, że można je przestawić w dowolne miejsce, można wykorzystać nie tylko w jednym pomieszczeniu. Wystarczy ustawić ją w drugim kącie pokoju, by wyeksponować daną część pomieszczenia. Jeśli pokój dzienny służy nam nie tylko do przyjmowania gości możemy, użyć lampy podłogowej, by stworzyć klimatyczny kącik do czytania. Te lampy, które sprawdzą się do tego najlepiej, mają jasne klosze, regulowane ramię, dzięki czemu możemy skierować światło w dowolny punkt. Lampy podłogowe do salonu dobrze jest umieścić w strefie wypoczynkowej. Tu sprawdzi się model łamany bądź wyposażony w regulację nachylenia. Taką lampę ustawiamy przy kanapie lub fotelach. Lampa w salonie może posłużyć także jako element do oświetlenia i wyeksponowania dekoracji – obrazów, zdjęć czy grafik. Modele posiadające ruchomy klosz można ustawić w taki sposób, by światło było skierowane bezpośrednio na dzieło. Warto zadbać o odpowiednią moc żarówki i ustawić lampę kilkanaście centymetrów od obrazu czy zdjęcia. Aby uzyskać równomierny efekt oświetlenia lampy należy ustawić po obu stronach dzieła.

Zalety lampy podłogowej do salonu

Lampy podłogowe do salonu występują w naszej ofercie w różnych formach, dzięki temu znajdziesz odpowiednią, pasującą do Twojego domu. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwala na wybór spośród modeli lamp z jednym lub kilkoma kloszami. Lampa podłogowa do salonu doskonale uzupełni wnętrze nowoczesne – jeśli wybierzesz model wykończony metalowymi elementami i oryginalnym abażurem. Jeśli preferujesz styl eklektyczny możesz postawić na lampę podłogową w uniwersalnych kolorach – białym, czarnym lub szarym. Szeroka gama produktów pozwala na wybór odpowiedniej lampy stojącej do salonu, która będzie pełnić funkcję dekoracyjną – z nietuzinkowo wykończonymi lampionami oraz użytkową – standardowe lampy podłogowe z prostymi abażurami w klasycznych odcieniach. Niezależnie od tego na jaki model się zdecydujesz – czy wybierzesz uniwersalną wersję lampy podłogowej do salonu, czy nieco bardziej ekstrawagancką, z pewnością będziesz mógł się cieszyć się jej pięknem przez lata, ponieważ wszystkie nasze produkty wykonane są z należytą starannością i dokładnością.