Lampy sufitowe do łazienki

Aktualnie przeglądasz 9 produktów z kategorii Lampy sufitowe do łazienki. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 9 z 9 ofert

Każdy pokój w domu spełnia swoją funkcję, łazienka należy do takich pomieszczeń, w których domownicy spotykają się rano i wieczorem. Jednym z głównych kryteriów komfortu jest dobre oświetlenie sufitowe łazienkowe, ponieważ jest to zazwyczaj pomieszczenie bez okien bez dostępu naturalnego światła dziennego. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup lampy sufitowej, która będzie nie tylko idealnie pasowała do ogólnego wystroju wnętrza ale stanie się również niezawodną i bezpieczną oprawą oświetleniową do użytku w warunkach zwiększonej wilgotności. Stopień ochrony IP wskazuje na ochronę obudowy urządzenia elektrycznego przed kurzem i wodą.

Jakie cechy powinny wyróżniać lampy sufitowe do łazienki?

Istnieje wiele interesujących modeli lamp sufitowych do łazienki, wyróżniających się prostym kształtem koła lub kwadratu ich kolorystyka jest zwięzła: biała lub odcienie szarości. Lampy LED są ekonomiczne, ponieważ zużywają mniej prądu, dlatego ich wybór jest uzasadniony. Wybierając oświetlenie sufitowe, należy również zwrócić uwagę na aspekt estetyczny. W końcu powinna nie tylko spełniać swoje bezpośrednie zadanie, ale także ozdobić łazienkę i nadać jej szczególnego szyku.

Prawidłowo dobrane oświetlenie łazienkowe sufitowe może stać się jej głównym źródłem światła. Wygoda, komfort i funkcjonalność całej przestrzeni zależą od urządzeń o prostej konstrukcji. Wybierając urządzenia do generowania światła, należy pamiętać o wartości koloru strumienia świetlnego. Oprawa oświetleniowa z lekko stłumionym światłem za pomocą matowego klosza delikatnie otoczy przestrzeń.

Jakie cechy posiada oświetlenie do łazienki sufitowe?

Piękną i wygodną łazienkę tworzą detale, materiały, kolory i rozwiązania oświetleniowe, ale jest to również bardzo ważne przy projektowaniu, aby spełnić osobiste potrzeby i pragnienia członków rodziny. Coraz częściej łazienka staje się miejscem relaksu i magazynowania energii na nowy dzień. Najważniejsze cechy:

  • Przyjazność dla środowiska. Lampy sufitowe łazienkowe powinny być wykonane wyłącznie z przetestowanych, certyfikowanych materiałów, które po podgrzaniu nie wydzielają szkodliwych oparów lub toksycznych zapachów.
  • Bezpieczeństwo. Woda i elektryczność to niebezpieczne sąsiedztwo. Lampa sufitowa musi mieć wysoką ochronę obudowy przed wilgocią. W warunkach ciągłych zmian temperatury lepiej jest stosować elementy LED odporne na jakiekolwiek korelacje termiczne.
  • Rentowność. Najlepszym rozwiązaniem są lampy sufitowe do łazienki. Zapewniają doskonałą transmisję światła przy minimalnym zużyciu energii. Oświetlenie wnętrza łazienki powinno być nie tylko piękne, ale także wodoodporne, zapewni to długie i bezpieczne użytkowanie. Bezpieczeństwo i funkcjonalność to dwa filary, na których opiera się wybór jej oświetlenia.

Plafon, jako ekonomiczna i praktyczna lampa sufitowa do łazienki

W połowie ubiegłego wieku praktyczne i kompaktowe plafony zaczęły wypierać inne lampy z biur, sklepów, instytucji edukacyjnych i innych miejsc publicznych, a następnie pojawiły się w lokalach mieszkalnych. Tradycyjnie lampa sufitowa łazienkowa jest to okrągłe urządzenie całkowicie przylegające do sufitu. Składa się z metalowych okuć, tarczy odbłyśnika z oprawką żarówki i tak zwanego dyfuzora zwykle matowego szkła lub plastikowej osłony zakrywającej wnętrze. Jedną z głównych zalet plafonów jest jasne, ale jednocześnie rozproszone, przyjemne dla oczu światło.

Nowoczesne plafony, które są często stosowane w łazience, mogą mieć różnorodne konfiguracje i projekty, od półkuli lub płaskiego cylindra po skomplikowane awangardowe kształty. Istnieją modele, lamp sufitowych łazienkowych, w których klosz częściowo zakrywa lampę, ale lepiej sprawdzają się całkowicie zamknięte obudowy. Matowe szkło równomiernie rozprasza światło, tworząc jasne, ale nieirytujące oświetlenie.

Lampa często staje się ostatnim, ale głównym akcentem we wnętrzu. Konstrukcja odcieni powinna być połączona ze stylem wybranym dla łazienki. Cienka chromowana krawędź i biały matowy klosz pasują do klasycznego stylu. Łazienka w stylu loftu może być ozdobiona lampą z przezroczystym kloszem, która posiada dużą żarówkę. Pomieszczenie w stylu prowansalskim i skandynawskim ozdobi lampa sufitowa do łazienki stanowiąca połączenie mlecznego szkła i chromowanej obwoluty w geometryczny kształcie.

Dlaczego lampy sufitowe łazienkowe powinny mieć klosze ze szkła matowego?

Aby uzyskać jednolite i wystarczające oświetlenie w łazience i uniknąć ciemnych obszarów, lampy sufitowe łazienkowe, należy instalować w równych odległościach na suficie. Oprawy z matowym szkłem nie oślepiają i dają łagodniejsze światło, są bardziej oszczędne dla oczu, a jednocześnie zapewniają komfort widzenia w pomieszczeniu. Istnieje duży wybór odcieni plafonów o stopniu ochrony IP44, odpowiednich do łazienki z niskim sufitem. W zależności od wielkości pomieszczenia można zainstalować więcej niż jedną lampę. Kompaktowe oprawy o prostej formie płynnie łączą się z wnętrzem. Oświetlenie łazienkowe sufitowe akcentujące nadaje łazience głębi, dodaje teatralności i podkreśla oryginalność pomieszczenia. W ten sposób można oświetlić interesujące detale i tekstury lub stworzyć złudzenie optyczne wyższego sufitu.