Żyrandole do kuchni

Aktualnie przeglądasz 2 produkty z kategorii Żyrandole do kuchni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 2 z 2 ofert

Aranżacja kuchni decyduje o tym, czy czujemy się w niej swobodnie. Nie można jednak zaplanować odpowiedniego wystroju bez wyboru oświetlenia. Żyrandol do kuchni nada pomieszczeniu klasycznego, nieco bajkowego charakteru. Pozwoli przyjemnie spędzać czas podczas gotowania i spożywania posiłków, na czym z pewnością zyska też nasze samopoczucie!

Tworzenie wystroju wnętrza - nawet w kuchni - jest dość skomplikowanym procesem. Musimy zadbać o to, aby cechy takie jak kolorystyka, kształt i rozmiar poszczególnych elementów aranżacji współgrały ze sobą i tworzyły spójną koncepcję artystyczną. Jakie kolory żyrandoli do kuchni są najczęściej wybierane i dlaczego? Jakie znaczenie ma ich rozmiar? Dlaczego żyrandole do kuchni są funkcjonalne? Wystarczy jeden, a może powinniśmy postawić na więcej? Jak wykorzystać nowoczesne żyrandole kuchenne w aranżacji przestrzeni?

Kolor żyrandolu do kuchni - jaki wybrać?

Żyrandole do kuchni, z którymi możemy spotkać się na rynku, występują w wielu wariantach kolorystycznych. Wybór konkretnego z nich zależy od tego, jaki mamy pomysł na aranżację i jaka będzie w niej rola naszego żyrandola. Przykładowo - w bardziej klasycznych stylizacjach, opartych na drewnianych elementach doskonale sprawdzą się różne odcienie brązu, złota, a także czerni. Jeśli zaś chodzi o nowocześniejsze koncepcje - tutaj mamy o wiele większą dowolność. Zawsze uniwersalna będzie czerń, jeśli jednak nie chcemy, aby żyrandol przykuwał uwagę, możemy postawić na biel lub delikatne odcienie szarości.

Jakie znaczenie ma rozmiar żyrandoli do kuchni?

W zależności od tego, jaki rozmiar żyrandola do kuchni wybierzemy, możemy optycznie pomniejszyć lub powiększyć przestrzeń. Dlatego też w przypadku średnich i małych pomieszczeń kuchennych lepiej stawiać raczej na niewielkich rozmiarów żyrandole. Nie będą one miały bowiem wpływu na wizualną ilość miejsca w kuchni. Z kolei w przypadku naprawdę przestronnych pomieszczeń niewielkie żyrandole nie będą prezentować się zbyt dobrze. Dlatego właśnie powinniśmy dążyć do równowagi i stosować wielkości żyrandoli do kuchni wprost proporcjonalne do rozmiarów samego pomieszczenia.

Funkcjonalne zalety żyrandola w kuchni - dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie?

Żyrandole do kuchni posiadają wiele zalet - i to nie tylko związanych z estetyką. Pierwszą z nich jest optymalna ilość światła, którą dostarczają. Druga to łatwość w czyszczeniu - a musimy pamiętać o tym, że na żyrandolach kuchennych często osadzają się różnego rodzaju składniki żywności - jak chociażby tłuszcz. Zjawisko to jest jeszcze bardziej widoczne, kiedy nie posiadamy okapu nad kuchenką. Żyrandol kuchenny możemy bez problemu przetrzeć i w okamgnieniu przywrócić mu wygląd niemalże dokładnie taki sam, jak przy zakupie. Łatwy montaż i demontaż są trzecią zaletą i będą przydatne chociażby podczas remontu czy odmalowywania kuchni. Możemy bowiem bez problemu zdemontować żyrandol i wynieść go do osobnego pomieszczenia, nie martwiąc się o to, że zabrudzi się na przykład farbą, gipsem czy fugą do kafelków.

Czy jeden żyrandol do kuchni wystarczy, aby dobrze oświetlić pomieszczenie?

Kwestia tego, czy jeden żyrandol do kuchni będzie wystarczający, aby dobrze oświetlić pomieszczenie wygląda podobnie, jak w przypadku jego rozmiarów. Wszystko zależy od rozmiarów przestrzeni - do wielkich pomieszczeń kuchennych z pewnością będziemy musieli wykorzystać co najmniej dwa duże żyrandole. W małej kuchni jeden - i to dosyć niewielki żyrandol powinien być jak najbardziej wystarczający, aby spełnić nasze zapotrzebowanie.

Co ciekawe jednak - znaczenie w tym przypadku ma nie tylko rozmiar żyrandola do kuchni, ale również kolorystyka całego pomieszczenia. Różne barwy bowiem w innym stopniu odbijają światło, co skutkuje tym, że na przykład do oświetlenia czarnego pomieszczenia będziemy potrzebować większej ilości intensywnego światła. Z kolei w kuchni opartej na bieli wystarczy średniej wielkości żyrandol, aby światło szybko rozniosło się po całym pomieszczeniu i umożliwiło funkcjonowanie.

Pomysły na ciekawe aranżacje kuchni z wykorzystaniem nowoczesnych żyrandoli.

Oświetlenie jest swoistym dopełnieniem aranżacji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wygląd nowoczesnego żyrandola do kuchni wykorzystać jako inspirację dla stworzenia wystroju. Doskonałym przykładem są tutaj żyrandole stworzone w oparciu o bryły geometryczne. Możemy odnieść się do tej cechy podczas aranżacji pozostałych elementów pomieszczenia - jak chociażby kosz na śmieci czy krzesła.

W przypadku obłych, smukłych kształtów jednak również możemy zastosować ten schemat. Postarajmy się po prostu ująć najważniejszą cechę estetyczną żyrandola i na tej podstawie szukajmy elementów, które również ją posiadają. W ten sposób zachowamy spójność naszej aranżacji, co potęguje efekt stylistyczny, jaki chcieliśmy osiągnąć. Z drugiej strony - jeśli mamy nieco wrażliwszy zmysł estetyczny, możemy postawić na odważny kontrast. Zdecydowanie wywrze on duże wrażenie na wszystkich gościach, a także domownikach.