Białe spoty

Aktualnie przeglądasz 82 produkty z kategorii Białe spoty. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 82 ofert


Spot biały obrotowy to bardzo popularny model, który wyznacza nastrój w pomieszczeniu. Oprócz pięknego wyglądu tworzy wysokiej jakości i optymalny strumień świetlny, odpowiedni do każdego stylu. Brak krawędzi, wyraźne linie, swoboda działania, prostota konstrukcji i funkcjonalność to główne cechy, które sprawiają, że warto kupować białe spoty. Ten kolor, jako jeden z nielicznych wnosi niepowtarzalność i oryginalność, taka oprawa oświetleniowa może ozdobić wnętrze każdego domu czy mieszkania. Każdy model to niepowtarzalny styl, który nadaje projekt indywidualności.

Spot biały to idealne oświetlenie kierunkowe

Kwestia umieszczenia akcentów świetlnych w nowoczesnym wnętrzu często odgrywa decydującą rolę dekoracyjną. Jak podkreślić piękne elementy wystroju i odwrócić uwagę od nieestetycznych wad? Jak w razie potrzeby zmienić kierunek światła lub dostosować strefę przestrzeni za pomocą samego światła? Praktycznej odpowiedzi na wszystkie te pytania można łatwo udzielić za pomocą nowoczesnego spotu białego, który pozwala nie tylko kierować światło na określony obszar, ale także zmieniać ten kierunek dzięki obecności specjalnego mechanizmu obrotowego. Biel to ulubiony kolor projektantów którzy wykorzystują go we wnętrach skandynawskich, prowansalskich oraz nowoczesnych.

W oparciu o zalecenia projektantów spot biały wygląd optymalnie w:

  • Sypialnia - stworzy przytłumione światło, optymalne do relaksu. Stworzy miękkie, rozproszone światło, gdy wiązka jest skierowana na sufit lub lokalne jasne podświetlenie dla wygodnego czytania.
  • Salon - podkreśli elementy wnętrza.
  • Kuchnia - zwiększy oświetlenie nad powierzchnią roboczą.
  • Pokój dziecięcy - do oświetlenia placu zabaw, stołu do zajęć, półki z zabawkami i książkami.

Zalety zakupu spotu - białego

Jeśli ktoś potrzebuje opraw, które tworzą kierunkowy strumień świetlny do realizacji nowoczesnych rozwiązań projektowych, to powinien kupić oprawy sufitowe takie jak spoty obrotowe, wpuszczane, zwieszane lub natynkowe. Konstrukcyjnie produkty stanowią system z jednym lub kilkoma deflektorami zamocowanymi na obrotowych ramionach, dzięki czemu światło można skierować w dowolne miejsce w pomieszczeniu.

Spoty białe obrotowe służą do podświetlenia wydzielonej części wnętrza. Jednocześnie istnieje niepowtarzalna możliwość zmiany kierunku padania światła, przenosząc tym samym akcenty na inne części pomieszczenia. Może to mieć znaczenie dla skupienia się na oddzielnym elemencie wystroju: obrazie, figurce itp. Montując taką lampę nad biurkiem można skutecznie oświetlić biurko i półki na książki.

Można stwierdzić, że to oryginalne funkcjonalne źródło światła. Można zdecydować się na spot biały wykonany w stylu neoklasycystycznym, w odpowiednim wnętrzu wygląda organicznie.Taka stylowa, nowoczesna oprawa oświetla powierzchnię o określonej powierzchni. Pomoże wyróżnić oddzielny obszar lub przedmioty we wnętrzu. Neutralny spot biały wykonany jest z aluminium, dzięki czemu zaliczany jest to wytrzymałych opraw. Różnorodność kształtów pozwala dopasować odpowiedni model do danego wnętrza.

Białe spoty oraz konstrukcja

Spoty białe są różne, zarówno pod względem stylu, jak i liczby odcieni oraz charakteru mocowania. Jednak najważniejsza jest obecność specjalnego mechanizmu obrotowego, który pozwala w prosty i szybki sposób skierować wiązkę światła w pożądanym kierunku. Spot może być pojedynczy, podwójny, potrójny a także często istnieje możliwość montażu do sześciu opraw na jednej podstawie - modele te są często używane do oświetlenia sufitowego w pomieszczeniu. Obrót lamp można regulować nie tylko ręcznie, ale także za pomocą pilota, co jest szczególnie wygodne w przypadku opraw umieszczonych w niedostępnych miejscach. Jako element świetlny w spocie stosowane są rozwiązania tradycyjne, czyli żarówki a także lampy LED i halogenowe Istnieje możliwość zastosowania lamp fluorescencyjnych, ale są one bardziej odpowiednie dla niemieszkalnych, administracyjnych pomieszczeń ze względu na specyfikę strumienia świetlnego. Wśród spotów zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu lamp LED można znaleźć wiele opcji z możliwością zmiany temperatury i odcienia oświetlenia.

Spoty białe oraz ich miejsce we wnętrzu

We wnętrzu pomieszczenia o dowolnym przeznaczeniu funkcjonalnym jest wiele odpowiednich miejsc na lampy obrotowe. Przede wszystkim jest to łazienka i korytarz - umieszczając spoty białe w pobliżu lustra, można wygodnie zadbać o makijaż i fryzurę, wystarczy obrócić lampę w wybranym kierunku. W salonie, sypialni spot może na przemian pełnić funkcję dekoracyjnego podświetlenia elementów dekoracyjnych - konstrukcji architektonicznych, obiektów projektowych, obrazów, gobelinów, a nawet akwarium i gzymsu. Spoty są szczególnie wygodne w pomieszczeniach biurowych - tam ich obrotowa funkcja pomaga dostosować się do zmieniających się realiów pracy i stworzyć bardziej komfortowe warunki.

Nie tylko dzięki możliwości wyraźnego umieszczenia lekkich akcentów we wnętrzu, spoty białe są atrakcyjne. Dzięki kreatywności projektantów oświetlenia, spoty reprezentowane są przez szeroki asortyment różnorodnych modeli, które mogą spełnić swoje specyficzne zadania oświetleniowe w klasycznych, surowych wnętrzach, lakonicznym minimalizmie i oryginalnej nowoczesności. Mogą znajdować się na pojedynczym oprawie, ale w przypadku większej ilości lamp punktowych są umieszczone na okrągłej podstawie, imitującej znany konstrukcyjnie żyrandol, na zawieszeniu bezpośrednim, na spirali. Materiałem mocującym jest częściej metal - złocony, powłoki z brązu lub srebra, stal nierdzewna. Możliwości dekorowania spotów jest jeszcze więcej - od geometrycznie prostych mini-reflektorów po wdzięczne kryształowe obręcze i gałązki z listkami.