Czarne spoty

Aktualnie przeglądasz 87 produktów z kategorii Czarne spoty. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 87 ofert


Spoty to regulowane reflektory światła kierunkowego na uchwycie z obrotowymi kloszami, w których można zmieniać kierunek świecenia. Spot czarny to mała obrotowa lampa, która może nie tylko ozdobić istniejący projekt, ale także stanowić częściowy akcent we wnętrzu. Jest to metalowy drążek, przypominający lustro, w którym znajduje się kilka elementów oświetleniowych. Mogą z łatwością zaakcentować dowolny temat. Spot może nadać wnętrzu szczególne cechy, przestrzeń wewnętrzną, projektanci wykorzystują grę akcentów kolorystycznych, do dekoracji wnętrz. Jednym z przyciągających wzrok teksturowanych kolorów jest czarny. Tworzy niepowtarzalne granice w przestrzeni i wzmacnia efekt świetlny.

Spoty czarne można podzielić na grupy

 • Pojedyncze i wieloelementowe.
 • Ścienne lub sufitowe.
 • Spot - systemy.
 • Z dodatkowymi funkcjami.

Sporty są one bardzo łatwe w instalacji:

 • Podwieszony - montowany za pomocą sprytnego wspornika.
 • Wbudowane - wkładane są w specjalne wgłębienia za pomocą mechanizmu zaciskowego.
 • Łączone - montowane za pomocą uchwytu.

Wersje jedno- lub dwulampowe w większości przypadków stosowane są, jako oświetlenie miejscowe, gdy są wielolampowe lub dzielone, w postaci oświetlenia głównego. Jeśli wbudowana jest lampa halogenowa, ta opcja jest optymalna do oświetlania obrazów lub innych obiektów wewnętrznych. Stosowanie kontrastowych zestawień kolorystycznych to popularna technika tworzenia spektakularnych wnętrz. Spoty czarne pomogą umieścić takie akcenty w lekkiej konstrukcji. Są odpowiednie do aktualnych stylów aranżacyjnych, takich jak modern, loft, klasyczny, pomogą w realizacji dowolnych scenariuszy oświetleniowych.

Gdzie można zainstalować spot czarny?

Do oświetlenia ogólnego i podziału na strefy odpowiedni jest statyczny spot w czarnej obudowie. Modele sufitowe i uniwersalne ścienno-sufitowe z obrotowym kloszem, na nóżce, drążku lub ze specjalnym mechanizmem podkreślą elementy wykończeniowe i architektoniczne. Obrotowy czarny spot posiada możliwość regulacji strumienia świetlnego i sprawi, że pomieszczenie będzie nowoczesne i stylowe. Najbardziej funkcjonalnie i estetycznie spot będzie wyglądał w salonie, sypialni, przedpokoju, pokoju młodzieżowym. A w komplecie z żyrandolem, kinkietem lub lampą podłogową z tej samej kolekcji, aranżacja wnętrza będzie profesjonalna i kompletna. Spoty czarne wyróżniają się różnorodnością kształtów i sylwetek, przeznaczone są również do oświetlenia akcentującego w pomieszczeniach typu restauracje i kluby.

Czym cechują się spoty czarne?

Modele spotów czarnych mogą mieć kolor światła od ciepłego do zimnego. Są mocowane do sufitów konwencjonalnych i napinanych metodą nakładkową. Głównym materiałem oprawy jest aluminium czarne, ponadto lampa często posiada srebrne elementy, które nadają jej ekskluzywny wygląd. Spoty posiadają możliwość regulacji kierunku źródła światła i efektownie prezentują się, jako pojedyncze źródło światła, a także, jako instalacje świetlne. Czarne oprawy to praktyczne źródło światła, które będzie doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Czystość linii i czarny kolor są po prostu hipnotyzujące. Ponadto produkty te wytwarzają wysokiej jakości kierunkowy strumień światła, dlatego często są wykorzystywane do oświetlania obrazów, posągów i innych elementów wnętrz. Takie elementy oświetleniowe są często poszukiwane przez osoby aranżujące swoje wnętrza w stylu industrialnym.

Zaletami czarnych spotów jest:

 • Mocna metalowa podstawa i klosze pokryte są czarną farbą proszkową oraz specjalnym lakierem, co gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość produktu.
 • Klosze gwarantują rozproszenie strumienia światła bez utraty jasności.
 • Montaż nie wymaga specjalnych otworów ani wnęk do montażu i mocowania oprawy.
 • Kompaktowe rozmiary oprawy zwiększają wysokość ścian w przeciwieństwie do odwrotnego efektu wizualnego, jaki dają masywne wielopoziomowe żyrandole.

Spoty czarne występują w wielu ciekawych formach: okrągłe, prostokątne, kwadratowe, w kształcie walca. Jako jeden nieruchomy element z jednym lub dwoma źródłami światła Spoty mogą być umocowane na jednej podstawie w zestawie po kilka sztuk z możliwością ustawiania kierunku.

Spoty czarne - oryginalne modele dla koneserów art deco

Spot czarny doskonale prezentuje się we wnętrzu urządzonym w popularnym obecnie stylu Art Deco. Luksus czerni u podstawy lampy tylko potęguje zniewalającą magię soczystego i jasnego Art Deco we wnętrzu pomieszczenia, podkreślając ciekawe akcenty.Takie urządzenia oświetleniowe odnajdą się również we współczesnych stylach: minimalizmie, hi-tech, modernizmie. Czarne lampy wyglądają dość ekstrawagancko w pomieszczeniach wykonanych w lekkim stylu retro. Pozwalają podkreślić kompletność i zwięzłość fabuły, przemyślanej w najmniejszym szczególe. Za pomocą tych opraw oświetleniowych można efektownie udekorować nie tylko sypialnie, salony i jadalnie. Doskonale sprawdzą się w kuchniach, korytarzach, łazienkach i przedpokojach.To prawda, że wybierając modele do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności, warto zatrzymać się przy opcjach o wysokim stopniu ochrony IP.