Czarne lampy punktowe

Aktualnie przeglądasz 63 produkty z kategorii Czarne lampy punktowe. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 63 ofert


Stworzenie przytulnej i komfortowej atmosfery w każdym pomieszczeniu jest niemożliwe bez odpowiednio zorganizowanego oświetlenia. Popularne ostatnio sufity napinane i podwieszane pomagają nie tylko ukryć wady, ale także stworzyć niepowtarzalny wystrój pomieszczenia. Do stworzenia oświetlenia w takich przypadkach stosuje się lampy punktowe czarne, białe, srebrne i złote. Modele te nadają się również do sufitów listwowych i modułowych, łukowych otworów. Ten rodzaj oświetlenia nadaje się do prawie wszystkich pokryć sufitowych i harmonijnie wpisuje się w wystrój pomieszczeń, niezależnie od ich stylu i funkcjonalności.

Lampy punktowe czarne w kształcie walca to stały trend modowy w oświetleniu

Oprawy takie jak lampy punktowe czarne w kształcie walca to prawdziwy trend w projektowaniu oświetlenia. Mogą służyć, jako oświetlenie akcentujące, mogą rozdzielić pomieszczenie na kilka stref, mogą stanowić lekkie akcenty na dowolnym elemencie wnętrza. Niektóre czarne oprawy są wyposażone w źródło światła LED, a niektóre wymagają żarówki. Lampy LED emitują promienie światła całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka, nie nagrzewają się, są ekonomiczne, trwałe, przyjazne dla środowiska i ognioodporne.

Zastosowanie obrotowych świateł pozwala w każdej chwili dostosować oświetlenie do własnych upodobań. Metalowe czarne lampy w kształcie walca to ulubiona oprawa oświetleniowa wśród projektantów. Są usprawnione i łatwe w montażu.Taką oprawę można bardzo łatwo przymocować do sufitu, a następnie doprowadza się do niej źródło zasilania. Jednym z najodważniejszych rozwiązań wnętrza jest właśnie wybór czarnego modelu. Za pomocą lampy punktowej czarnej można stworzyć niesamowite gotyckie kompozycje, ciekawie będzie pograć również z klasyką, ozdobić surowe nowoczesne wnętrza lub dopełnić nowoczesność fantazyjnymi proporcjami i kształtem. Wyjątkowość tych opraw polega na tym, że czarny klosz skutecznie kontrastuje z białym blaskiem żarówki, tworząc wspaniały efekt.

Lampa punktowa czarna to praktyczna i designerska oprawa oświetleniowa

Jeśli chodzi o rodzaj lampy punktowej czarnej należy jednak pamiętać, że im większa oprawa, tym niższy będzie sufit, co jest nieodpowiednie w pomieszczeniach o wysokości poniżej 2,5 metra. W oprawach można zastosować trzy rodzaje lamp - halogenowe, LED oraz energooszczędne. Mogą mieć wykończenie matowe, co pozwala na rozproszone oświetlenie i odpowiednią jasność. Lampy punktowe czarne montuje się na każdym rodzaju powierzchni, niezależnie od materiału, gładkości, faktury i innych cech.

Zaletą stosowania lamp LED jest ich trwałość i niskie zużycie energii. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej ekonomicznych metod oświetlenia pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych. Oprócz niskiego zużycia energii, lampy te zapewniają wymaganą jasność oświetlenia. Wszystkie oprawy różnią się wyglądem i mogą być otwarte lub zamknięte. Osłona ta pełni funkcję ochronną, aby zapobiec kontaktowi lampy z kondensacją, parą i kurzem. Oprawy z zamkniętą osłoną doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Lampy punktowe czarne w projekcie wnętrza

Lampy punktowe czarne stały się charakterystyczną cechą nowoczesnych pomieszczeń wyposażonych zarówno w ciemne i jasne meble oraz dodatki. Czasami służą do uporządkowania oświetlenia głównego lub tła, czasami ich rolą jest detalowanie, zwrócenie uwagi na front szafy lub obraz na ścianie. Oświetlenie punktowe we wnętrzu to doskonała okazja, aby nadać pomieszczeniu stylowy i przytulny wygląd.

Cechy urządzenia i zalety użytkowania

Oświetlenie punktowe zyskało swoją nazwę dzięki niewielkim rozmiarom i zewnętrznemu efektowi promieniowania z jednego punktu. Lampa zamknięta w oprawie, z kątem rozpraszania światła nie przekracza 30 °, a sam strumień świetlny ma kształt stożka. Niewielki kąt pozwala oświetlić ograniczoną część przestrzeni, dlatego do równomiernego oświetlenia służy grupa lamp punktowych czarnych o dość gęstym układzie. Stały popyt na oświetlenie punktowe przypisuje się następującym zaletom użytkowania:

  • Lampy są prawie niewidoczne i dlatego dostosowują się do każdego wnętrza. Małe lampy sufitowe są ukryte pod powierzchnią podczas montażu, dzięki czemu nie obciążają przestrzeni.
  • Można wybrać lampy do dowolnego stylu. Niektóre modele pozwalają na regulację kierunku światła, co zwiększa ich możliwości konstrukcyjne.
  • Można równomiernie oświetlić każde pomieszczenie. Można też zorganizować częściowe oświetlenie pomieszczenia, a tym samym znacznie zaoszczędzić energię elektryczną.
Lampy punktowe czarne - rodzaje

Jeśli chodzi o wygląd, to oprócz okrągłych istnieją modele o kwadratowych, owalnych i niestandardowych kształtach. Lampy są dogodnie klasyfikowane według miejsca mocowania:

  • Wbudowane. Takie oprawy oświetleniowe zdobią podwieszane i napinane sufity, ściany i schody. Potrzebują lamp o minimalnym poziomie ogrzewania, aby nie uszkodzić podstawy.
  • Natynkowe. Jest ściana i sufit; konstrukcja jest mocowana za pomocą śrub, strumień światła rozprowadzany jest przez dyfuzor obudowy zewnętrznej.
  • Zawieszone.Takie lampy punktowe we wnętrzu zajmują więcej miejsca, ponieważ instalacja odbywa się na specjalnych uchwytach, a urządzenie pozostaje w zasięgu wzroku. Wiele modeli wiszących jest wyposażonych w mechanizm obrotowy.