Czarne lampy do kuchni

Aktualnie przeglądasz 15 produktów z kategorii Czarne lampy do kuchni. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 15 z 15 ofert

Oświetlenie w kuchni - przypomnijmy sobie podstawowe zasady

Wygodna kuchnia - to kuchnia dobrze oświetlona. Oświetlenie w kuchni powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Warto wyznaczyć w pomieszczeniu kuchennym strefy spełniające różne funkcje. Każdej z nich możemy przyporządkować różne typy oświetlenia. Wszystko po to, aby uzyskać komfortową, ergonomiczną kuchnię, w której obowiązki stają się przyjemnością. Jakie oświetlenie będzie najlepsze do małej kuchni, a jakie do większej? Jeszcze do niedawna w kuchni królowało jedyne źródło światła pochodzące z lampy wiszącej w centralnym miejscu. Wraz ze wzrostem świadomości takie podejście uległo zmianie. Oprócz oświetlenia centralnego dostrzegamy znaczenie oświetlenia zadaniowego, np. oświetlenia blatów roboczych oraz dekoracyjnego. Idealnie, jeśli wystrój kuchni stanowi spójną i przemyślaną kompozycję wszystkich typów oświetlenia.

Lampa do kuchni czarna niczym kultowa "mała czarna"?

Funkcjonalność w kuchni to priorytet. Nie możemy jednak pomijać estetyki pomieszczenia. Dobór kolorystyki to ważny aspekt wystroju wnętrz, w tym kuchni. Projektując wnętrza zazwyczaj ograniczamy się do wyboru minimalnej liczby barw, zazwyczaj kilku kolorów przewodnich i dopełniających, aby uzyskać jak najbardziej spójny efekt. Wybierając eleganckie i klasyczne dodatki - przykładem może być czarna lampa do kuchni - uzyskamy efekt wnętrza ponadczasowego. Ze względu na niewielki rozmiar dodatku w mocnym kolorze mamy pewność, że nie przytłoczymy pomieszczenia, a dodamy charakteru. Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza odrobinę elegancji, starajmy się zamiast umieszczania czerni na dużych płaszczyznach, typu ściany, meble, zastosować ją w dodatkach. Właściwe posługiwanie się tym kolorem, pozwala wyeksponować kluczowe elementy aranżacji, a jednocześnie nadać wnętrzu równowagi. Czerń doskonale współgra z niemal każdą barwą. Tak jak u ubiorze jest "mała czarna" dla kobiety, czarna marynarka w przypadku mężczyzny, tak we wnętrzu nieprzemijającym symbolem dobrego smaku może stać się lampa kuchenna czarna i innych pomieszczeń.

Czarna lampa do kuchni - symbolika koloru

Czerń można nazwać "niezrozumiałym kolorem", gdyż niemal w każdej kulturze posiada inne znaczenie. W europejskiej kulturze kojarzona jest najczęściej z religijnością, żałobą, śmiercią. Jednocześnie czarny kolor utożsamiany jest w naszej kulturze z elegancją, luksusem, wyrafinowaniem, klasą. Jest kolorem nowoczesności i tradycji zarazem. W Chinach na przykład kolor czarny symbolizuje szczęście, w kulturze starożytnego Egiptu oraz Indian - życie, kojarzy się z życiodajnym mułem Nilu, ziemią. To często nasze podświadome przekonania decydują za nas jak postrzegamy, w tym przypadku, kolor czarny. Warto zatem świadomie zdecydować jak my odbieramy czerń.

Czarna lampa do nowoczesnej kuchni? Dlaczego nie!

Modelami lamp najczęściej wybieranymi do kuchni są lampa wisząca oraz karnisz. Wśród ofert czarnych lamp kuchennych znajdziemy mnóstwo różnych modeli. Coraz większą popularność we współczesnych aranżacjach wnętrz zyskuje tzw. tuba naścienna. Jest ona połączeniem karnisza i lampy wiszącej. Nie zaburza przestrzeni, a emitowane światło pochodzi wyraźnie z jednego punktu. Mimo niewielkich rozmiarów może skutecznie rozświetlić pomieszczenie. Ponadto, możemy umieścić więcej tego rodzaju lamp w dowolnych miejscach, aby zwrócić uwagę na poszczególne elementy wystroju. W przypadku współczesnych aranżacji najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania. Dobrym wyborem może okazać się lampa do kuchni czarna oparta na prostych, geometrycznych kształtach. Taki model lampywygląda zjawiskowo na tle białego otoczenia - sufitu, ścian i nada szyku każdemu nowoczesnemu wnętrzu. Będzie ciekawym połączeniem funkcjonalnego i estetycznego aspektu oświetlenia kuchennego. Oczywiście, odważni mogą zdecydować się na ciemną stylistykę wnętrz, w takim otoczeniu czarna lampa będzie również pasującym elementem. Nie ma ograniczeń. Do nas należy wybór w jakich wnętrzach czujemy się dobrze.

Czarna lampa do kuchni klasycznej? Proszę bardzo!

Klasyczne wnętrza mogą okazać się nieco bardziej wymagające pod kątem doboru oświetlenia w kuchni. To, co sprawdzi się w nowoczesnej kuchni, już niekoniecznie będzie miało zastosowanie w tym przypadku. Zamiast oświetlenia w geometrycznych, prostych kształtach - możemy postawić na zdobione, dekoracyjne lampy. Często do ich tworzenia wykorzystuje się artystyczne połączenie metalu, szkła, ceramiki. W klasyczne wnętrzach często spotykamy to kinkiety. Forma i materiały będą inne niż w przypadku oświetlenia pomieszczeń w nowoczesnym stylu, ale klasyczna czerń i tu świetnie się sprawdzi, jako że jest ponadczasowa. Warto jednak sięgnąć po dekoracyjne abażury, klosze z dodatkiem kryształów, zdobień. Dzięki temu, że stylowym dodatku, jakim jest lampa do kuchni czarna, klosz będzie nieprzezroczysty, światło nie będzie raziło nas w oczy. Jeśli chodzi o samą barwę światła to użycie cieplejszego odcienia da znacznie lepszy efekt estetyczny i podkreśli naturalny charakter pomieszczenia.