Lampy podłogowe ażurowe

Aktualnie przeglądasz 8 produktów z kategorii Lampy podłogowe ażurowe. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 8 z 8 ofert

Nowoczesne lampy podłogowe ażurowe to rozwiązania przeznaczone do wnętrz o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu, wyróżnia je niesztampowy design. Gdzie i w jakim charakterze są najlepiej używane? Dobrze dobrane oprawy oświetleniowe potrafią nie tylko urozmaicić, ale przede wszystkim odsłonić zalety i jednocześnie ukryć niedoskonałości pomieszczenia takiego jak salon lub sypialna. Dzięki nim z łatwością można wyeksponować wydzielone obszary funkcjonalne takich wnętrz. Lampa podłogowa ażurowa umieszczona w pobliżu sofy lub fotela, będzie pełniła zarówno funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. A to dzięki ażurowej formie abażura, który w niezwykły sposób rozprasza światło i nadaje pomieszczeniu intrygującego charakteru.

Lampa podłogowa ażurowa – trochę historii

Obecnie w wielu projektach pojawia się lampa podłogowa ażurowa nawiązująca formą do początków swojej historii. Jest wykonana z metalu i szkła a czasami wprowadzane są tkaniny, ale zawsze pozostawione są szczeliny do efektownego przenikania światła. Warto wiedzieć, że lampy podłogowe we wnętrzu pojawiły się dawno temu. Historycznie przypisuje się je okresom starożytnej Grecji i Rzymu. Pochodzenie słowa lampa podłogowa jest związane z językiem francuskim, co oznacza pochodnię/latarnię. Początkowo konstrukcja była przymocowana do ściany. Z czasem dla wygody i zwiększonej mobilności używano statywu, który noszono w razie potrzeby. Do oświetlenia użyto pochodni, później zastąpiono latarnią gazową. Wraz z rozwojem nowych technologii dołączyło elektryczne oświetlenie podłogowe. Początkowo, jako materiały do lampy podłogowej używano drewna i kamienia. Popularne były metalowe konstrukcje kute, od zwykłych prostych po skomplikowane formy.

Lampa podłogowa ażurowa – jakie ma zalety?

Zalety lampy podłogowej ażurowej są szeroko wykorzystywane we wnętrzach. Przede wszystkim należy ona do konstrukcji ruchomych. Przy jej pomocy lampy można w łatwy sposób podzielić pomieszczenie, co umożliwi podział na strefy w jednej z części pomieszczenia. Nowoczesne lampy podłogowe z ażurowym kloszem mają niezwykle piękne kształty, wykonane w określonym stylu i są w stanie ozdobić pomieszczenie, wnieść do niego wygodę i przytulność oraz radykalnie zmienić wizualne postrzeganie przestrzeni. Są produkowane tradycyjnej konstrukcji na jednej stabilne nodze z podstawą lub jako trójnóg z pięknym prześwitującym abażurem.

Oprawa oświetleniowa może zawierać szklany klosz, który jest osłonięty czarnym drucianym abażurem w kształcie kuli umieszczonym na trzech nogach lub w formie diamentu na jednej delikatnie wygiętej nodze z mocną podstawą.Takie konstrukcje zapewniają całości estetyczny wygląd i zachowują stylistykę wnętrza. Do dekoracji wnętrz stosowane są nowoczesne abażury metalowe. Kapryśne cienie, tworzą pełen wdzięku zmierzch. Klosze zamknięte u góry i u dołu, tzw. oświetlenie izolowane, dają rozproszone, miękkie światło.

Często używane w sypialni lub salonie, gdzie na niewielkiej powierzchni powstaje przytulna atmosfera. Lampy podłogowe ażurowe o łukowym kształcie pręta wyróżniają się przede wszystkim zakrzywioną podstawą. Noga wsuwa się pod kanapę, podstawa stylowo owija się wokół oparcia, a światło pada z góry (lub nieco z boku) na strony czytanej książki. Dzięki temu nie trzeba nieustannie obracać książki w stronę światła.

Lampy podłogowe ażurowe do salonu

Podobnie jak wszystkie ruchome konstrukcje przenośne, lampy podłogowe ażurowe są instalowane w miejscach, w których wymagane jest dodatkowe lub lokalne oświetlenie. Zdobione lampy mogą służyć, jako dekoracje. Na przykład w salonie potrzebne jest nie tylko oświetlenie górne, ale także oświetlenie podłogowe, które można wykorzystać do lokalnego oświetlenia obszaru w pobliżu stolika kawowego. Dekoracyjna lampa służy, jako element wystroju.

Lampy oświetlające sufit wznoszą się prosto do góry jak klasyczny model stojący. Jednak światło nie jest skierowane na bok i w dół, ale na obszar sufitu. Gdy lampa jest jasna, światło odbija się i delikatnie rozchodzi się wokół. Piękne lampy podłogowe ażurowe białe i czarne ze stelażem wykonanym ze stali lakierowanej, prezentują się wykwintnie. Posiadają niezwykle dekoracyjny ażurowy abażur ozdobiony kryształkami, dzięki czemu lampa może być ustawiona w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym, klasycznym, prowansalskim oraz glamour.

Lampa podłogowa ażurowa do innych pomieszczeń

Miękkie, rozproszone światło z lampy podłogowej ażurowej dobrze pasuje do sypialni i jest uważane za dobrą alternatywę dla kinkietu ściennego. Może być zainstalowana przy łóżku i używana podczas czytania literatury. Jako dodatkowe oświetlenie można zamontować lampę w przedpokoju. Wybierając oprawę, należy kierować się wielkością pomieszczenia. Oprawa powinna korespondować ze stylistyką, harmonijnie wpisywać się w otoczenie.

Lampy podłogowe ażurowe są dobrze dopasowane do wnętrz jadalni, w których posłużą, jako oświetlenie pomocnicze lub główne, tworząc romantyczną oprawę. Warto zaznaczyć, że jeśli abażur lampy jest ażurowy wykonany z tkaniny, to lepiej będzie przepuszczać światło. Piękne i nowoczesne wnętrze wymaga wysokiej jakości i dostatecznego oświetlenia, które pozwala światłu wnikać we wszystkie zakamarki i daje radosny nastrój. Ażurowe konstrukcje metalowe są świetnym dodatkiem do industrialnych i eklektycznych pomieszczeń, a modernistyczne domy preferują nietypowe lampy podłogowe

Trójnożne lampy podłogowe ażurowe w nowoczesnym wnętrzu - niezwykle modne rozwiązanie

Stojaki na lampę, tzw. statywy, to absolutnie modny dodatek do wnętrza. Pomysł na statyw z aparatu fotograficznego przenoszony jest do lampy przeznaczonej do mieszkań. Do wyboru jest wiele opcji, np. takie, w których urządzenie wygląda jak oświetlenie studyjne. Nie zmienia to jednak faktu, że abażury z tkaniny na kloszu są najbardziej przytulne. Ale abażur w połączeniu z trójnożną drewnianą podstawą przenosi ducha skandynawskiego komfortu na cztery ściany. Natomiast statyw i ażurowy abażur wykonany z metalu przenosi do dawnych przemysłowych hal, chociaż lampy nie wyglądają już tak surowo.