Czarne żyrandole

Aktualnie przeglądasz 1 produktów z kategorii Czarne żyrandole. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 1 z 1 ofert

Żyrandol jest formą lampy dobrze znaną od pokoleń, jednak jego forma i funkcja zdecydowanie ewoluowała przez te kilka wieków. Początkowo żyrandol był elementem oświetlenia, na które mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni. Ze względu na swoją cenę taka lampa była bardzo ważnym elementem podkreślającym wnętrza. Wymagała dużej wysokości pomieszczenia - bardzo często montowana była na klatkach schodowych lub w salach bankietowych. Obecnie żyrandol jest jedną z możliwości oświetlenia danego pomieszczenia, dlatego też jego forma trochę się zmieniła, tak aby być bardziej konkurencyjną dla innych rozwiązań. Najważniejszą cechą takiej dekoracyjnej lampy jest jej kolorystyka. Biały żyrandol jest najbardziej uniwersalny, natomiast czarny żyrandol jest najbardziej charakterystyczny. Dlatego to właśnie lampy w takiej kolorystyce zostaną przedstawione poniżej.

Materiał na czarny żyrandol

Żyrandol zbudowany jest z konstrukcji głównej, źródeł światła i kloszy, które te źródła światła osłaniają. We współczesnych żyrandolach źródła światła mogą pozostać nieosłonięte - są to po prostu dekoracyjne żarówki. Jednak takie lampy pasują do nielicznych wnętrz - najlepiej sprawdzą się w stylu industrialnym. Najczęstszym rozwiązaniem jest jednak lampa z kloszami. Taki czarny żyrandol może mieć klosze wykonane ze stali, która malowana jest proszkowo na czarno obustronnie lub tylko na zewnątrz. Wtedy wewnętrzna część klosza może być biała lub złota, dzięki czemu pięknie odbija światło. Klosze mogą być wykonane także z czarnego, dymionego szkła. Zwykle taki żyrandol ma szklane klosze w kształcie kul. Klosze wykonuje się także ze specjalnego czarnego materiału, który w dużej mierze pochłania światło. Taka forma lampy doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na uzyskaniu przytulnego i intymnego klimatu. Oprócz kloszy, również konstrukcja lampy może być czarna - wykonana ze stali lub drewna.

Jakie nastrój wprowadza czarny żyrandol?

Wbrew powszechnie panującym obawom, czarny żyrandol sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne i harmonijne. Wszystko przez to, że żyrandol z czarnymi kloszami, niezależnie od materiału z jakiego są wykonane, daje światło bardziej przytłumione, nastrojowe i skupione. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się jako oświetlenie dodatkowe, którego głównym zadaniem jest stworzenie dobrej atmosfery do relaksu. Dlatego bardzo często taka forma lampy montowana jest w przestrzeniach publicznych. Szczególnie tych najbardziej luksusowych. Żyrandol czarny montowany jest w holach hoteli czy reprezentacyjnych strefach SPA. Dzięki temu wpływa na ekskluzywność tych wnętrz, ale też jest elementem uspokajającym i wyciszającym. Takie przytłumione światło sprawia, że łatwiej jest się uspokoić i zrelaksować.

Gdzie sprawdzi się żyrandol czarny?

Ponieważ form współczesnych żyrandoli jest tak wiele, sprawdzą się one właściwie w każdym rodzaju wnętrza. Należy tylko pamiętać, że czarny żyrandol zawsze będzie przyciągać uwagę i wpływać na klimat wnętrza. Dzięki czemu można uzyskać odpowiednią atmosferę pomieszczenia lub podkreślić najważniejszą jego część. W nowoczesnych wnętrzach żyrandole najczęściej montuje się nad stołem. Tutaj nawet jeśli wysokość pomieszczenia jest standardowa, lampę można zwiesić niżej. Kolejnym z takich miejsc jest wyspa kuchenna lub bar. To tutaj najlepiej sprawdzi się żyrandol w kolorze czarnym. Jeśli salon jest wysoki to również strefa między ścianą telewizyjną a sofami może zostać doświetlona przez czarny żyrandol. Tutaj można pozwolić sobie na bardzo reprezentacyjny model z dużą ilością źródeł światła. Kolejnym miejscem, gdzie dobrze sprawdzi się taka rozbudowana forma lampy jest klatka schodowa. Szczególnie ostatnia kondygnacja, nad którą sufit jest najwyżej, pozwala na montaż najpiękniejszych i najbardziej rozbudowanych modeli.

Czarny żyrandol a styl wnętrz

Współczesne żyrandole można dopasować do każdego wnętrza, również żyrandol w czarnym kolorze odpowiednio dobrany będzie pasował do pomieszczenia w każdym stylu. Należy tylko dopasować materiał i formę lampy do konkretnego wnętrza. Modele o bardzo prostej formie, z mniejszą ilością źródeł światła, o konstrukcji drewnianej i ze szklanymi kloszami doskonale wpiszą się we wnętrza skandynawskie i nadadzą im charakteru. Czarny żyrandol o prostej formie, wykonany w całości ze stali doskonale podkreśli wnętrza minimalistyczne. A model bardzo rozrzeźbiony, o stalowej konstrukcji, z dużą ilością źródeł światła dopasuje się do wnętrza w stylu glamour. Oczywiście nie można tu nie wspomnieć o wnętrzach w stylu industrialnym, które dzięki znacznej wysokości świetnie współgrają z taką formą oświetlenia. Tutaj taką przysłowiową "kropką nad i" będzie właśnie taki żyrandol czarny.

Niezależnie od wnętrza montując lampę w takim kolorze zyskujemy nie tylko charakterystyczne, nastrojowe oświetlenie, ale też niejednokrotnie ciekawy w formie element dekoracyjny, który podnosi jakość każdego wnętrza na wyższy poziom. Dzięki umiejętnie dobranej lampie wnętrze staje się spójne, a czas w nim spędzony jest bardzo odprężający.