Białe żyrandole

Aktualnie przeglądasz 9 produktów z kategorii Białe żyrandole. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 9 z 9 ofert

Każdy, kto choć raz podejmował się próby zaaranżowania wystroju, wie jak ważne jest w tym procesie oświetlenie. Zależnie od tego, czy wybierzemy żyrandol w kolorze białym, czy jakikolwiek inny - możemy całkowicie zmienić charakter pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia aranżacji i jak wykorzystać w niej biały żyrandol?

Stylistyka elementów oświetlenia w domu zawsze była bardzo zróżnicowana. W dzisiejszych czasach zjawisko to uległo jeszcze mocniejszej intensyfikacji. Już same żyrandole białe dzielą się na dziesiątki typów i kształtów: od najprostszych brył geometrycznych, przez minimalistyczne kształty aż po najbardziej misterne i wymyślnie zdobione elementy. Wybór pomiędzy poszczególnymi z nich powinien zależeć przede wszystkim od naszej wizji artystycznej. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale również na cechy takie jak uniwersalność czy funkcjonalność tych rozwiązań.

Żyrandol biały - estetyka godna króla w klasycznej formie

Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań w kwestii oświetlenia domowego jest żyrandol biały. Jego zasadnicza prostota i estetyczna neutralność sprawiają, że stwarza ogromne możliwości pod kątem tworzenia wymyślnych aranżacji. Biały kolor kojarzony jest przede wszystkim z czystością i elegancją - czyli cechami związanymi z wyższymi warstwami społecznymi w ubiegłych wiekach.

Emocjonalność aranżacji, w której użyty został żyrandol w kolorze białym wskazuje na przywiązanie uwagi do szczegółów oraz dobry smak. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania wszystkie osoby wizytujące dom będą postrzegały gospodarza w nieco jaśniejszych - można by powiedzieć, bielszych - barwach. Biały żyrandol sprawia również, że cała przestrzeń w obrębie pomieszczenia wydaje nam się nieco “lżejsza”, dzięki czemu czujemy się bardziej komfortowo i chętniej przesiadujemy w tym pokoju.

Jakie zalety posiada biały żyrandol?

Żyrandol biały posiada wiele zalet - zarówno w kwestii estetyki, jak i funkcjonalności. Póki co jednak skupimy się bardziej na tych pierwszych. Warto zaznaczyć, że żyrandole są neutralne względem pozostałych elementów aranżacji. Dzięki temu mamy możliwość umieszczenia w przestrzeni nawet bardzo wyrazistych elementów. Biały żyrandol doskonale je zrównoważy - jednak nie przyćmi ich, ponieważ biel jest barwą neutralną.

Oprócz tego należy zauważyć, że bardzo często sufity również są aranżowane właśnie w tym kolorze. Decydując się na żyrandol biały zyskujemy pewność, że nie będzie on niepotrzebnie absorbował uwagi osób oglądających pomieszczenie. Dzięki temu będą się one mogły skupić na bardziej interesujących, ozdobnych elementach aranżacji.

Nie oznacza to jednak, że żyrandol w białym kolorze nie może posłużyć nam za ozdobę - wręcz przeciwnie. Umieszczenie w pokoju misternie wykonanego, uformowanego w wymyślne kształty elementu oświetlenia będzie stanowić wisienkę na torcie w świadomej aranżacji. Co więcej - nie musimy ograniczać się pod kątem owej wymyślności, ponieważ nawet bardzo duży przepych zostanie zrównoważony przez barwę żyrandola.

Żyrandole w kolorze białym - funkcjonalność, prostota i uniwersalność

Niewiele jest elementów, które tak skutecznie łączą w sobie funkcjonalność, prostotę i uniwersalność jak biały żyrandol. Można powiedzieć, że jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne - nie tylko pod względem estetyki. Faktem jest bowiem, że żyrandol biały sprawdzi się w dosłownie każdym pomieszczeniu i niemalże każdej aranżacji. Jednak również kwestie takie jak czyszczenie go i utrzymywanie w odpowiedniej kondycji zewnętrznej jest dużo łatwiejsze.

Dla niektórych może być to dość dużym szokiem - przecież na białym żyrandolu będą widoczne wszelkie zabrudzenia. Rzeczywiście - jednak w stosunku do innych kolorów, dużo łatwiej jest przywrócić pierwotny stan bieli. Nie musimy się przecież przejmować zbytnim rozjaśnieniem go - prawda? Ostatnią istotną kwestią, jeśli chodzi o żyrandol jest prostota tego rozwiązania. Najatrakcyjniejsze wydają nam się mało skomplikowane obrazy. Żyrandole białe doskonale wpisują się w tę konwencję, stwarzając sprzyjające warunki dla naszej psychiki. Nie nadsyłają bowiem nadmiaru bodźców wzrokowych - dzięki czemu są całkowicie neutralne dla układu nerwowego. Dużo łatwiej będzie nam się zrelaksować przy żyrandolu białym, niż na przykład różowym czy żółtym.

Gdzie można umieścić biały żyrandol?

Żyrandol biały - jak już wcześniej zaznaczyliśmy - jest uniwersalny pod względem zastosowania. Oznacza to, że bez komplikacji możemy umieścić go dosłownie w każdym pomieszczeniu. Nie musimy martwić się niepożądanymi efektami estetycznymi.

Biały żyrandol i ciemne pomieszczenie - jak uzyskać efektowny kontrast w wystroju?

W kontraście najważniejsza jest równowaga. Dlatego jeśli umieszczamy żyrandol biały w ciemnym pomieszczeniu, zadbajmy o to, aby towarzyszyły mu inne elementy o tej samej barwie. Można powiedzieć, że “objętościowa” ilość barwy ciemnej i bieli powinna być do siebie jak najbardziej zbliżona. Pozwoli to wywołać pozytywny, zachwycający efekt.