Białe lampy tuby

Aktualnie przeglądasz 105 produktów z kategorii Białe lampy tuby. Możesz zawęzić tą kategorię, używając filtrów.

1 - 48 z 105 ofert


Wystrój wnętrz, związany z możliwościami, jakie daje współczesny dział z oświetleniem, pozwala na ciekawe wykorzystanie przestrzeni oraz przełamanie statycznych form i pionów aranżacjami, które świetnie się prezentują. Poprzez wysokiej jakości projekty, dopasowane do wymogów współczesnego rynku, sposób dekorowania mieszkań uległ sporym zmianom. Jedną z głównych cech elementów wystroju jest ich równoczesna praktyczność. Panele podłogowe, kolor ścian wraz z meblami łączą się w elegancką całość, co przekłada się na elegancki i przemyślany wygląd pomieszczeń.

Lampy tuby białe - zastosowanie

Jak inne rodzaje oświetlenia, także lampy tuby białe mają dość szerokie zastosowanie. Przede wszystkim świetnie sprawdzają się w przestrzeniach mieszkalnych. Możliwość aranżacji wnętrza z wykorzystaniem tego rodzaju elementów pozwala na tworzenie oryginalnych miejsc, szykownych i nowoczesnych. Tego rodzaju lampy pasują do minimalistycznych chłodnych wnętrz, ale również tych bardziej klasycznych. Z pewnością kuchnie są tym miejscem, gdzie okazują się bardzo praktycznym rozwiązaniem. Niejednokrotnie stosowane są nad stołem lub blatem roboczym, celem dostarczenia większej ilości światła i ułatwienia pracy, gdy za oknem nie ma już światła słonecznego. Przez swój kształt dają doskonałe światło punktowe. Z podobnych względów wykorzystywane są w restauracjach. Punktowe światło zapewnia dobrą widoczność klientom, ułatwia przeczytanie menu i zapewnia komfortowe warunki, jednocześnie nierównomiernie oświetlenie wnętrza restauracji wprowadza poczucie prywatności.

Lampy tuby białe jako główne światło czy dodatkowe?

Centralne miejsce na suficie najczęściej zarezerwowane jest dla lamp o rozproszonym świetle. Zapewnia to idealne doświetlenie całej przestrzeni. Dlatego świetnie sprawdzają się żyrandole lub zestaw lamp. Natomiast lampy tuby białe jako źródło rozproszonego światła idealnie doświetlają poszczególne miejsca. W sytuacji, gdy nie zachodzi potrzeba pełnego oświetlenia pokoju, pozwalają na redukcję kosztów związanych z oświetleniem, jednocześnie dostarczają wystarczającą ilość światła. Warto jednak pamiętać, iż na rynku występują dwa, podstawowe typy tego rodzaju rozwiązań. W pierwszym przypadku są to standardowe lampy w kształcie tuby, których ułożenia nie można zmienić po montażu. Innym rodzajem, coraz powszechniejszym, z uwagi na swoje praktyczne zastosowanie są lampy montowane na podstawie podobnej do tej, na której osadzone są reflektory w kinach, czy teatrach, co pozwala na manipulację kierunkiem padania światła. To ułatwia doświetlenie konkretnego miejsca. System takich lamp świetnie sprawdza się na sufitach. W większych pomieszczeniach cztery lampy, który światła padają w różne strony, doskonale doświetli całą przestrzeń. Dlatego standardowe modele idealnie wpasowują się w koncepcję światła dodatkowego, podczas gdy lampy na specjalnej podstawie mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako światło główne.

Czy warto kupować lampy tuby białe?

Podczas planowania wykończenia wnętrz należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość przewidzianych świateł w pomieszczeniach, odpowiednio przygotowane miejsca do tego celu, a także sam metraż poszczególnych pokoi. Bez wątpienia jakiś typ oświetlenia jest niezbędny w każdej przestrzeni użytkowej. Celem zachowania estetycznego wyglądu, także nowoczesnego i szykownego można zastosować lampy tuby białe. Poprzez swoje eleganckie, proste, a zarazem subtelne kształty wkomponowują się w różnego rodzaju przestrzenie. Świetnie pasują do biurowców, nowoczesnych restauracji, sprawdzą się również jako element oświetlenia barów. Ich funkcjonalność, w szczególności w przypadku lamp, których ułożenie można modyfikować, pozwalają na sporą swobodę pracy, umożliwiają także redukcję ilości lamp w danym pomieszczeniu. Świetnie wyglądają w sypialni, pomieszczeniach przejściowych, także kuchni i salonie. Dlatego cieszą się zainteresowaniem ze strony projektantów wnętrz.

Lampy tuby białe - nowoczesne design

Sklepy oferujące oświetlenie posiadają bogaty wybór asortymentów. Pozwala to na odpowiedni wybór właściwych elementów, przeznaczonych do konkretnej przestrzeni. Cechami, które wyróżniają lampy tuby białe są przede wszystkim energooszczędność i żywotność. Dodatkowy atut stanowią elegancki, stylowy design oparty na trendach. Jednak bardzo ważne jest także sam kształt, bardzo uniwersalny, prosty a przez to ponadczasowy. Dlatego umieszczając tego rodzaju rozwiązanie w przestrzeniach mieszkalnych, czy użytkowych, klient ma pewność, iż za kilka lat ta sama przestrzeń prezentować się będzie równie elegancko i stylowo. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę, iż elementy takie, jak oświetlenie nie stanowią wyposażenia przestrzeni, które ulega częstym wymianom. Dlatego uniwersalność i prostota przekładają się na ciągłą aktualność. Również kolor biały wpływa na to, iż lampy wkomponowują się w różnego rodzaju przestrzenie, tak samo o charakterze mieszkalnym jak i biurowym, czy gastronomicznym, co przesądza o wszechstronności lamp.